W grudniu w klasach IV-VI odbył się Dzień Integracji. Nasi uczniowie podczas zajęć
z wychowawcą zapoznali się z prezentacją multimedialną, która przybliżyła im czym jest:
Tolerancja, Integracja i Życzliwość. Na szkolnym korytarzu wyeksponowane było Drzewo
Życzliwości.
Dzień Integracji „ Jesteśmy razem”
Świąteczna wizyta
W czwartek 16 grudnia dzieci z kółka czytelniczego odwiedziły najmłodszych kolegów z zerówek, aby zaprezentować świąteczno-zimowe wiersze oraz piosenki. W świątecznie udekorowanej sali panował miły i radosny nastrój. Dzieci z zainteresowaniem słuchały starszych kolegów. Na zakończenie spotkania życzyliśmy sobie nawzajem zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Notatkę sporządziła: D. Domańska
MISTRZ ZACHOWANIA W KLASACH I-III
Pod koniec ubiegłego miesiąca tradycyjnie wśród dzieci z klas I-III odbyły się kolejne wybory Mistrza Zachowania. Miło nam poinformować, że w listopadzie na tytuł Mistrza zasłużyli następujący uczniowie:
Klasa Ia - Cezary Śmigielski
Klasa Ib- Aleksander Orlik
Klasa Ic - Mikołaj Zygmunt
Klasa Id - Natan Stepczyński
Klasa IIa - Liliana Karamol
Klasa IIb - Kornelia Sobańska
Klasa IIc - Alan Kawka
Klasa IIIa - Jagoda Bąk
Klasa IIIb - Zuzanna Niewiadomska
Klasa IIIc - Magdalena Nowicka
Klasa IIId - Olaf Komsta
Serdecznie gratulujemy wszystkim Mistrzom Zachowania!
JESTEŚMY W EDUKACJI INSPIRACJI
Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała grant na realizację autorskiego projektu edukacyjnego. Od stycznia grupa sześciu uczniów ropozcznie swoją przygodę z montowaniem filmów.
,,Humaniści na start” na rok szkolny 2021/2022
Dobre wieści
Dwoje uczniów naszej szkoły zostało stypendystami projektu ,,Humaniści na start” na rok szkolny 2021/2022. Mowa tu o Marcelinie Malinowskiej uczennicy klasy 8c oraz Kacprze Stawickim uczniu klasy 8 e.
Celem projektu ,,Humaniści na start” jest rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, doradztwo zawodowe oraz zindywidualizowane podejście do ucznia. Natomiast rezultatem projektu jest poprawa warunków rozwoju najzdolniejszych uczniów, zwiększenie jakości kształcenia oraz motywacji uczniów, jak i poprawa możliwości rozwoju kształcenia w ramach zajęć dodatkowych.
Kacper Stawicki został również stypendystą projektu ,,Prymus Pomorza i Kujaw” na rok szkolny 2021/2022.
Celem tego projektu jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości uczniów szkół podstawowych klas 7-8 jak i ponadpodstawowych w regionie naszego województwa.
Oba projekty są realizowane przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Toruniu.
Gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni!
Pasowanie Pierwszoklasistów
W piątek 19 listopada 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość, która jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego ucznia -Pasowanie Pierwszoklasistów. Pierwszaki w obecności zaproszonych gości wykazały się umiejętnością recytowania wierszy, śpiewania piosenek, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz pierwszych angielskich słówek, ale nade wszystko zadziwiły postawą, cierpliwością i nienagannym zachowaniem podczas tak doniosłej uroczystości. Niektóre dzieci dostrzegły nawet wzruszenie w oczach swoich rodziców. W zamian otrzymały burzę oklasków, gratulacje, upominki oraz pamiątkowe dyplomy i co najważniejsze - zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły! Życzymy im powodzenia w dalszej szkolnej karierze!
27Notatkę przygotowała: Dorota Legumina
Konkurs "Fascynacje - Inspiracje"
Uczennica klasy 8c Marcelina Malinowska została laureatką Regionalnego Konkursu Literackiego ,,Fascynacje – Inspiracje”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W literackich zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w rocznicę urodzin Jana Kasprowicza, w dwóch kategoriach –poezji i prozy.
Marcelina napisała trzy wiersze pt. Tryptyk egzystencjalny, których mottem stały się słowa Madeleine L’ Endele:
-Chcesz powiedzieć, że porównujesz nasze życie do sonetu? Sztywnej formy, lecz
z wolnością w środku?
-Tak – powiedziała pani Cotoś – dostajesz formę, ale trzeba napisać sonet samemu.
To, co powiesz, zależy wyłącznie od ciebie.
Gratulujemy literackiego sukcesu.
Uczennica klasy 8c Marcelina Malinowska została laureatką Regionalnego Konkursu Literackiego ,,Fascynacje – Inspiracje”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W literackich zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w rocznicę urodzin Jana Kasprowicza, w dwóch kategoriach –poezji i prozy.
Marcelina napisała trzy wiersze pt. Tryptyk egzystencjalny, których mottem stały się słowa Madeleine L’ Endele:
-Chcesz powiedzieć, że porównujesz nasze życie do sonetu? Sztywnej formy, lecz
z wolnością w środku?
-Tak – powiedziała pani Cotoś – dostajesz formę, ale trzeba napisać sonet samemu.
To, co powiesz, zależy wyłącznie od ciebie.
Gratulujemy literackiego sukcesu.
Kartki z iskierkami emocji - wymiana kartek świątecznych
Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klasy 1c i 2c wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Emocja -,,Kartki z iskierkami emocji - wymiana kartek świątecznych". Po zgłoszeniu klas przez ich wychowawczynie, organizator projektu wylosował dla naszych uczniów kartkowych partnerów w kategorii klas I-III: Szkołę Podstawową w Lublinie oraz Społeczną Szkołę Podstawową im. Rady Europy w Lubinie. Dzieci pod opieką swoich pań zrealizowały zadanie- zaprojektowały i wykonały kartki świąteczne z życzeniami, a następnie przesłały swe prace wraz z gorącymi iskierkami emocji i przyjaźni swoim partnerom. Udział w projekcie był dla naszych wychowanków pełen pozytywnych wrażeń. Dzieci otrzymały od swoich korespondencyjnych kolegów piękne imienne kartki z życzeniami i iskierkami światecznych emocji.
Notatkę sporządziły: Justyna Ligocka i Karolina Świtek
Dzień Integracji również w klasach VII-VIII.
W dniach od 01 do 08 grudnia 2021r. uczniowie najstarszej grupy wiekowej, podczas zajęć z wychowawcą, rozmawiali na tematy dotyczące integracji, tolerancji, wolontariatu. Wprowadzeniem był utwór S.Sojki "Tolerancja". Uczniowie rozwiązywali tematyczne zadania. Pracując metodą burzy mózgów szukali skojarzeń, określeń związanych z tematem - INTEGRACJĄ, które wpisywali w element pociętego serca. "Puzzle" otrzymane od wszystkich klas utworzą całość, na znak tolerancji, integracji i hasła dnia "Jesteśmy razem".
6 GRUDNIA NA KOZALA
Kolorowo i wesoło zrobiło się 6 grudnia w budynku naszej szkoły przy ulicy Kozala. Najmłodsi uczniowie z klas I – III radośnie świętowali mikołajki. W każdej klasie czekały na dzieci upominki. Były zabawy, konkursy i zajęcia o tematyce mikołajkowej. W wielu klasach odbyły się klasowe eliminacje do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Cały dzień rozbrzmiewała w szkole świąteczna muzyka. Wielką atrakcją była wizyta starszych kolegów – pomocników Świętego Mikołaja. To był sympatyczny i piękny dzień
1L. Podolska -Radzikowska.
Konkurs muzyczny
8 grudnia 2021 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Muzycznej „Antonio Vivaldi – życie i twórczość”. Zmagania finałowe poprzedzone zostały konkursem szkolnym w którym wyłoniono zwycięzców. Podobnie jak w ubiegłym roku szkołę reprezentowali: Karolina Trela i Kacper Pejka z klasy VIa oraz Nikodem Kubicki z klasy VIb. Niestety z uwagi na obecną sytuację współzawodnictwo odbyło się w przestrzeni online. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Należało wykazać się wiedzą dotyczącą szczegółów z życia Vivaldiego oraz rozpoznać utwory kompozytora. Nasi reprezentanci dowiedli, że Antonio Vivaldi jest im dobrze znany. Nikodem Kubicki zdobył pierwsze miejsce. Bliska uzyskania III miejsca była Karolina. Jednak o końcowym sukcesie zdecydował lepszy czas innego uczestnika. Kacper mógł także pochwalić się dobrym wynikiem. Uczestnikom dziękuję i życzę dalszych sukcesów.
Notatkę sporządziła Małgorzata Puzio
Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM,NA WYCHOWANIU FIZYCZNYM.
W naszej szkole zakończyliśmy pierwszy etap innowacji pt Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM,NA WYCHOWANIU FIZYCZNYM.
Uczniowie poznali nowe słownictwo oraz proste zwroty angielskie w zakresie wychowania fizycznego, uczniowie z pomocą nauczyciela przeprowadzali rozgrzewkę z zastosowaniem komend angielskich, spróbują wyjaśniać zasady zabawy opisanej w prosty sposób po angielsku i popartej jednoczesnym pokazem ruchowym.
Wszyscy uczniowie zaczynają odważniej wypowiadać się w języku angielskim i próbować swoich sił występując przed grupą , np. przy prowadzeniu rozgrzewki, podczas powtórki w części końcowej lekcji.
Uczniowie poznają słownictwo części dyscyplin sportowych uprawianych latem i zimą, symbole związane z olimpiadą, cechy motoryczne, części ciała, ćwiczenia, liczby, kolory, sprzęt sportowy wykorzystywany na lekcjach i przez sportowców poznanych dyscyplin sportowych, chętnie poszerzają zasób słów angielskich o tematyce sportowej i dotyczącej zdrowia pytając o nie, szukając informacji w słowniku i Internecie.
Notatkę przygotowała: mgr Karolina Ochocka
Notatkę opublikowała: mgr Monika Gnutek
Mikołajkowa wizyta
W grudniowy dzień (06.12.2021) członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się z Mikołajkową wizytą do młodszych dzieci z klas I-III oraz koleżanek I kolegów z klas VII-VIII. Mikołaje, w towarzystwie reniferów, elfów, pań mikołajek I aniołka nie tylko obdarowywali uczniów naszej szkoły słodkościami,ale także wspólnie odśpiewali świąteczne piosenki. Najmłodszym odczytali list od św. Mikołaja, który nie mógł osobiście spotkać się z dziećmi, tylko wysłał swoich pomocników. Opiekunowie SKW-M. Lewandowska I J. Czubachowski wraz z wolontariuszami po raz kolejny sprawili innym wiele emocji i radości. Brawo Wolontariusze!
SZKOLNE MIKOŁAJKI
Od lat 6 grudnia jest niezwykłemu dniem. Tego dnia w budynku przy ul. Głównej uczniowie mieli okazję uczestniczenia w Mikołajkowym Orszaku, który w składzie: Święty Mikołaj, pani Mikołajkowa i dwóch pomocników, grzecznym dzieciom rozdawali czekoladowe lizaki. W podziękowaniu wszyscy chętnie wspólnie kolędowali. Świąteczna atmosfera udziela się już od samego rana, gdy z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie w pięknych mikołajkowych czapkach. Nieobecnym nadzwyczajny gość zostawił czekoladowe słodkości. Była to akcja Samorządu Uczniowskiego zainicjowana przez opiekunów: p. A. Wojciechowską i p.J.Krokosa.Wszystkim uczestnikom - serdecznie dziękujemy.Notatkę sporządziłamgr A. Wojciechowska
3
Mistrz Słówek
W dniu 29 listopada 2021 roku odbył się I etap szkolnego konkursu z języka angielskiego „Mistrz Słówek”. W konkursie brali udział uczniowie z klas IV-VI. Do I etapu przystąpiło:
- 12 uczniów klas czwartych
- 9 uczniów klas piątych
- 4 uczniów klas szóstych.
Uczniowie klas czwartych i piątych zmierzyli się ze słówkami i wyrażeniami z Rozdziałów od 1-3 podręcznika, a uczniowie klas szóstych z Rozdziałów 1-4.Konkurs był rozgrywany na poziomach klas. W klasach czwartych najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy IVa – Ewa Przybylska – 29/30 punktów, w klasach piątych – uczennica klasy Va – Zofia Rejnowska, która uzyskała 30/30 punktów, a w klasie szóstej najlepszy wynik uzyskał uczeń Kacper Pejka – 28/30 punktów.
Wszyscy uczniowie zmagać się będą w II etapie konkursu, który odbędzie się w maju 2022 roku.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w II etapie.
Nauczyciele języka angielskiego.
Notatkę sporządziła: K. Woźniak
SZKOLNE ANDRZEJKI
Dnia 30.11.2021 roku w świetlicy szkolnej członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich uczniów klas 4-6 na wróżby andrzejkowe. Przybyłych na uroczystość zapoznali
z informacją na temat tradycji andrzejkowych. Zabawa przebiegała w atmosferze czarów i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Każdy mógł wyczytać
z kart, jaka czeka go przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, a także jaki zawód zdobędzie miał w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.
Była to akcja Samorządu Uczniowskiego zainicjowana przez nauczycieli: p. L. Rudy, p. A. Wojciechowską i p. J. Krokosa, którzy czuwały nad całością imprezy.Notatkę sporządziła
mgr A. Wojciechowska
Dzień Integracji „Jesteśmy razem” w klasach I-III
3 grudnia obchodziliśmy Dzień Integracji i Tolerancji. Dzień ten jest przede wszystkim dniem szacunku, przyjaźni i miłości do drugiego człowieka. Codziennie mamy okazję stawać się lepszymi ludźmi, rozwijając empatię i zrozumienie dla ograniczeń i słabości.
10Tego dnia czytaliśmy opowiadania o dzieciach niepełnosprawnych, oglądaliśmy filmy
o niepełnosprawnych artystach, rozmawialiśmy o integracji, tolerancji i zrozumieliśmy znaczenie słowa – empatia. Połączyliśmy się również online z klasą III a, która tego dnia pracowała zdalnie. Próbowaliśmy wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych ruchowo wykonując prace plastyczne ustami lub stopami.
Codziennie mamy okazję stawać się lepszymi ludźmi, rozwijając empatię i zrozumienie dla ograniczeń i słabości. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie, bo każdy z nas ma swoją niepełnosprawność, tylko nie zawsze ją widać.
Notatkę sporządziły: D. Domańska i K. Zielińska
Onko-Mikołaje
Klasa VIIIa kolejny raz uczestniczyła w akcji Onko-Mikołaje. Cieszymy się, że w tym roku włączyli się do naszej zbiórki nauczyciele i uczniowie innych klas. Razem zebraliśmy aż trzy kartony upominków dla dzieci z oddziałów onkologicznych bydgoskich szpitali. Mamy nadzieję, że mikołajkowe prezenty i życzenia sprawią radość małym pacjentom i pozwolą im choć na chwilę zapomnieć o chorobie.
Notatkę sporządziła: Ewa Zamiara
Warzywno-owocowy zawrót głowy
Dnia 2.12.2021 uczennice naszej szkoły w składzie; Julia Brzęczak, Barbara Łożyńska, Eliza Szczepańska, Natalia Lipińska wzięły udział w interdyscyplinarnym konkursie powiatowym ,,Warzywno-owocowy zawrót głowy” organizowany przez I LO w Inowrocławiu i zajęły I miejsce.Dziewczyny musiały wykazać się wiedza z matematyki, chemii, biologii i j.angielskiego.
Opiekunowie dydaktyczni: T. Jaszcz, K. Wikarska, K. Czerwinska, E. Kowalska
Mówiąc Książkami
Ostatni piątek listopada był dla naszego Klubu Czytelnika niezwykle ekcytujacy Po 3 tygodniach prób udaliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego Domu Senior +, gdzie w ramach projektu " Mówiąc Książkami" czytaliśmy tym razem "Moralność pani Dulskiej". Nasza obecność sprawiła radość zarówno gospodarzom jak i nam. Zapolska potrafi bawić do łez swoją twórczością, każdego bez względu na wiek .
Czytającymi wolontariuszami są: Ada Maliński, Zuzia Szkapiak, Basia Powałowska, Emilka Radoń, Oliwa Wieczorkowska, Milena Kubiak i w roli Zbyszka, Andrzej Sobczak W podziękowaniu za odwiedziny otrzymaliśmy pięknego bałwanka przygotowanego przez seniorów i zaproszenie na kolejne spotkanie . Dziękujemy
Notatkę przygotowała: mgr Katrzyna Pieniążek
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie