• STOŁÓWKA

• Posiłek w szkole i w domu

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Posiłek w szkole i w domu”. Jego trzeci moduł zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek oraz wsparcie wyposażenia jadalni. Z oferty mogły skorzystać samorządy, które poprzez swój niewielki udział własny są w stanie realizować to ważne zadanie.
        W kwietniu 2023 roku dyrektor szkoły p. Krystyna Wesołowska złożyła wniosek do Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo o udzielenie wsparcia finansowego na realizację tego zadania. Łączna wartość wsparcia to 100 000, z czego 80 000 to wsparcie rządowe, a 20 000 to wkład własny. Za zgodą organu prowadzącego wniosek trafił do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Został pozytywnie rozpatrzony w czerwcu 2023 r. Nasza szkoła znalazła się na liście szkół otrzymujących dofinansowanie. Po dopełnieniu wszystkich formalności zostały uruchomione środki dotacji rządowej, dzięki którym zakupiono piec konwekcyjno-parowy, piec gazowy, stoliki i krzesła, regały, szafki, pojemniki i termosy do przewożenia gotowych dań oraz inne przybory kuchenne. Wykonano także prace adaptacyjne - elektryczne, elektrotechniczne i gazowe w kuchni, a stołówka została wyremontowana i odmalowana. Z dań przygotowywanych w naszym nowoczesnym centrum kulinarnym mogą korzystać wszystkie dzieci i młodzież szkół podstawowych gminy Janikowo oraz sześcioletnie przedszkolaki.

Mamy nadzieję, że nowe meble w jadalni przyczynią się do poprawy atmosfery i komfortu podczas spożywania posiłków.

• Nasze jadalnie

• Nasze jadalnie, w budynkach szkoły przy ulicy Głównej i Bp. M. Kozala. Niedawno jadalnia w głównym budynku szkoły(kl. 0-III), przeszła metamorfozę- ku zadowoleniu naszych uczniów. Pojawiły się nowe stoliczki i krzesła. Na ścianach zawisły obrazy, o tematyce zdrowego jedzenia oraz piramida żywienia.

W tygodniowych jadłospisach można znaleźć aromatyczne zupy takie jak:  krupnik, ogórkowa czy ziemniaczana, oraz dania: ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem, filet z pangi podany z  ziemniakami oraz surówką, pulpety gotowane z puree ziemniaczanym oraz buraczkami, czy kapustą czerwoną. Jednak największą popularnością wśród naszych uczniów, cieszą się pierogi leniwe z masłem i miodem, makaron z sosem pomidorowym oraz makaron z białym serem. Na co dzień w jadalniach, panuje zapach domowych obiadów, obok którego ciężko przejść obojętnie.

TYGODNIOWY JADŁOSPIS

• 13. - 19. maj

• Po13. 05.
      • Kapuśniak z młodej kapusty na mięsie wieprzowym, pieczywo, ekler