• WOLONTARIAT

• Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Razem możemy więcej“
            • Pokaż

• 08.02.2024r
            • #Komórkomania - nowy level pomagania

Dzisiaj nastąpiło długo oczekiwane, uroczyste odsłonięcie naszych szkolnych skrzydeł, które zostały namalowane przez Panią Renatę Strzyżewska, nauczycielkę matematyki z  pomocą uczennicy Amelki Iskry, w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Janikowie. Mural  uskrzydla nas wszystkich do dzialania i daj dużo pozytywnej energii. Podczas Festynu będzie można zrobić sobie sesję zdjęciową i dorzucić się do naszej zbiórki dla #FUNDACJI DKMSheart

• #KOMÓRKOMANIA

• Podsumowanie pracy wolontariatu w I semestrze

Kończymy pierwszy semestr działań Szkolnego Klubu Wolontariatu. Chcemy pochwalić się jak wspaniale pracowała nasza grupa wolontariacka.

1. Zorganizowaliśmy akcję zbiórki karmy i innych akcesoriów dla psów  w TOZ w Mogilnie, odwiedziliśmy zwierzaki w TOZ. Uczniowie przygotowali film o właściwym traktowaniu zwierząt i rozmawiali na ten temat z rówieśnikami podczas godziny wychowawczych.

2. Aktywnie wspieraliśmy szkolne imprezy i uroczystości: nadanie imienia, festyn z okazji urodzin patronki, pasowanie na ucznia.

3. Uczestniczyliśmy wspólnie w marszu z okazji Dnia Niepodległości.

4. Została zorganizowana wspólna akcja SU i SKW - kiermasz piernikowy. Był to dla nas wszystkich czas wspaniałej integracji połączony z lekcją przedsiębiorczości.

5. Przygotowanie kartek świątecznych   z życzeniami. Wypiek ciasteczek i przygotowanie poczęstunku na spotkanie przedświąteczne.

6. Byliśmy aktywni w orszaku Trzech Króli.

7. Poraz kolejny dołączyliśmy do akcji ogólnopolskiej “Ile waży św. Mikołaj” - przekazaliśmy bilon do fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

8. WOŚP - uczniowie z SKW aktywnie uczestniczyli w Orkiestrze podczas zbiórki na terenie szkoły, miasta i podczas licytacji w MGOK.

9. Obecnie od początku grudnia jesteśmy w trakcie realizacji projektu #Komórkomania dla Fundacji DKMS:

warsztaty plastyczne,

wydanie kalendarza,

spotkania z uczniami w każdej z klas,

konkurs plastyczny,

akcja wśród rodziców - przed zebraniami - zaproszenie do udziału w rejestracji.

Przed nami kolejny semestr i dużo planów do zrealizowania. Trzymajcie za nas kciuki😊😊😊😊

• STYCZEŃ 2024
            • #KOMÓRKOMANIA

Miło nam poinformować, że nasza akcja #KOMÓRKOMANIA – nowy level pomagania! dla Fundacji DKMS nabiera rozpędu. Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Uczniowie z koła biologicznego z klasy VIIc i wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w  Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie, się  spotkali w ramach projektu z uczniami klas 4-5 by rozmawiać o  ważnych sprawach - białaczka,  metody leczenia,  idea dawstwa. Aktualnie realizujemy  II ETAP naszych działań edukacyjnych. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę, aby przekonać jak najwięcej osób do rejestracji i wsparcia  dla DKMS podczas Festynu, który odbędzie się w dniu 7 marca w naszej szkole. Pamiętajmy zarejestrowani Dawcy to szansa na nowe życie dla wielu osób. Uczniowie działają pod opieką p. W. Błażejczak i K. Pieniążek.

GALERIA ZDJĘĆ:

• 25.10.2023
            • Zakończyliśmy zbiórkę dla TOZ Mogilno

Pierwsza duża  wspólna alcja  Szkolnego Klubu Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego zakończona.  Zbiórka darów dla TOZ grupa interwencyjna w Mogilnie została dostarczona przez naszych wolontariuszy,  którzy podczas odwiedzin wyprowadzili również pieski na spacer, wyglaskali i przytulali. Żal było odjeżdżać. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego projektu: pani K.Czerwińskiej i opiekunom SU paniom: A.Pluskocie,  L. Krukowskiej za rozpowszechnianie akcji wśród uczniów, pani M. Gnutek,  która zainspirowała uczniów do zbiórki  właśnie dla TOZ   i czuwała nad projektem w ramach kółka informatycznego - plakaty i film to ich zasługa 🤗  i opiekunom SKW za koorydnowanie zbiórki: I.Olszak, J.Czubachowskiemu i K. Pieniążek. Dziękujemy Panu Andrzejowi Radzikowskiemu za transport. Największe podziękowania ślemy jednak darczyńcom🐶😍😻😍

• 18.09.2023-20.10.2023

ZBIÓRKA DLA MILUSIŃSKICH

Kochani! W tym roku szkolnym jednym z projektów wolontariackich będzie wsparcie działań zespołów przyrodniczych, poprzez prowadzenie zbiórki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, TOZ Grupa Interwencyjna Mogilno . Nasi uczniowie  przygotowali piękne plakaty i rozpoczęli zbiórkę. Bardzo liczymy na Państwa ciepłe serca i dary dla milusińskich .

Zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i SKW przy Szkole Podstawowej im.M.Skłodowskiej- Curie w Janikowie.