• AKTYWNI SPOŁECZENIE

Z dumą przedstawiamy grupę uczniów, którzy przez cały rok wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i energią w życie naszej szkoły! To właśnie oni zorganizowali wspaniałe akcje, wydarzenia, tworzyli filmy, plakaty oraz przeprowadzali akcje wolontariackie. Ich kreatywność i pasja są naprawdę inspirujące!W nagrodę za ich ciężką pracę i nieustanne zaangażowanie, w czerwcu pojadą na jednodniową wycieczkę! Gratulujemy wszystkim naszym młodym liderom! Wasza postawa to prawdziwy wzór do naśladowania! Dziękujemy za każdy moment, każdą inicjatywę i każdy uśmiech, który przynieśliście naszej szkole. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

• NOC W BIBLIOTECE

Nasza młodzież może i nie lubi za dużo czytać, ale bibliotekę jako miejsce w przestrzeni szkolnej uwielbia. Dobrze się tu czują, fajnie spędzają czas i mają szansę no budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych. Dlatego dla nich warto zarwać nockę. Bo NOC w bibliotece jest zawsze wyjątkowa. Było literacko, baśniowo i zagadkowo. Udało się również odnaleźć czarnego kota, który na szczęście nie przyniósł nam pecha. Uczniowie już pytają kiedy kolejna noc hmmm może za rok?

• Drodzy uczniowie klas VII!

Chcecie przeżyć matematyczną przygodę? Przygotujcie się na "Matematyczne Zmagania" - event, który rozrusza szare komórki i zapewni dawkę mega funu!

Dlaczego warto? Bo matematyka to nie tylko nudne równania! To świat pełen zagadek do rozwiązania i tajemnic do odkrycia! Dodamy, że z matematyką można połączyć wszystko - od gier komputerowych po muzykę!

• Majówka w Łodzi ? Polecamy!

W poniedziałek po majówce (6.05) nasi uczniowie z klasy 6c i 6b odwiedzili Łódź Podczas wycieczki obejrzeli zoo i orientarium oraz spacerowali ulicą Piotrkowską. Podziwiali oryginalne podwórka będące historyczną wizytówką miasta i słuchali opowieści o słynnych mieszkańcach. Warto poznać tajemnice Łodzi, która liczy już przeszło 600 lat!

• Święto Narodowe 3 Maja

W dniach poprzedzających Święto Narodowe 3 Maja w budynkach przy ulicy Głównej i Szkolnej odbyły się programy artystyczne, które przybliżyły uczniom moment ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Na sali w towarzystwie dam dworu pojawił się sam Stanisław August Poniatowski, który razem z uczniami wysłuchał krótkiego koncertu pieśni patriotycznych i obejrzał przepięknie wykonany menuet. Następnie król odczytał główne postanowienia Konstytucji. Była to dla uczniów interesująca lekcja historii.

• OPERACJA SZKOŁA- program edukacyjny

W bibliotece szkolnej pojawił się fragment dżungli a to za sprawą trzeciego wyzwania Operacji Szkoła !

Zrealizowaliśmy wyzwanie Królowa Dżungli. Podczas zajęć nie obyło się bez czytania fragmentów książki oczywiście „Królowa Dżungli”, a ponadto pierwsza grupa wykonała scenografię Dżungli natomiast druga grupa trzecioklasistów wykonała niezbędny sprzęt detektywa -lornetkę ! Zapraszamy do galerii zdjęć !

• SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Jednym z zaplanowanych z tej okazji działań był Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas III. Trzecioklasiści zmagali się z zadaniami, w których trzeba było wykazać się wiedzą dotyczącą środowiska przyrodniczego naszego kraju oraz sposobów dbania o planetę Ziemię.

• Wiosenne Wyzwania Wokalne

Mam przyjemność poinformować, że Aleksandra Głodek, uczennica z klasy 2c Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej - Curie z Janikowa, zdobyła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie online - Wiosenne Wyzwania Wokalne. Po długim namyśle, nagrałyśmy piosenkę " Czekam na znak" oraz " Warszawa". Gratulacje dla Oli z życzeniami dalszych sukcesów!

• Bądźmy dobrzy dla roślin

Wraz z działaniami ekologicznymi, uczniowie klasy 2c rozpoczęli działania w ramach Modułu III " Bądźmy dobrzy dla roślin", programu " Czytamy z klasą . Lekturki spod chmurki". Pięcioro chętnych uczniów przeczytało samodzielnie książkę pt" Drzewo do samego nieba" i postarało się opowiedzieć ją i zachęcić pozostałych kolegów, do jej przeczytania. Na bazie usłyszanych przygód bohaterów lektury, wykonaliśmy szereg ciekawych i pouczających zadań. Dzieci wyrażały swoje zdanie na temat ważności opisywanego drzewa oraz wskazywali miejsce dla nich bardzo ważne i uzasadniali dlaczego. Spróbowali określić swój cel życiowy oraz wyznaczyć drogę osiągnięcia swojego celu. Były to bardzo przemyślane wypowiedzi i plany. Lekcja była bardzo ciekawa i udana.