W poniedziałek 9 września uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w Narodowym Czytaniu. W tym roku wszyscy czytali polskie nowele pozytywistyczne. W klasach IV i V była to "Katarynka" Bolesława Prusa, w VI "Sachem" Henryka Sienkiewicza, a w VII i VIII "Latarnik" tego samego autora. W tym dniu każda lekcja zaczynała się od przeczytania fragmentu wybranej noweli. Czytali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przybliżając wszystkim w ten sposób perełki polskiej nowelistyki.
AKTUALNOŚCI
Narodowe Czytanie
Szkoła Pamięta
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski odwiedział miejsca pamięci.
1
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 - budynek przy ulicy Głównej
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w budynku szkoły przy ul. Głównej :)
Uczniowie klas IV-VI w pełni energii i z uśmiechami na twarzach wrócili po wakacjach do szkoły by rozpocząć kolejny rok szkolny 🌞 Życzymy owocnej pracy
Szkolny konkurs recytatorski pt."Piękno przyrody"
29 października br. w budynku na ulicy Szkolnej odbył się Szkolny konkurs recytatorski pt."Piękno przyrody". Laureatką I miejsca została Julia Ruta z kl lasy 8b, która zaprezentowała utwór pt. "Cztery pory roku". II miejsce zajął Jakub Brończyk, uczeń klasy 7c. Recytował on wiersz zatytułowany "Letni świt". Wiktor Jędrzejewski z klasy 8a, przedstawił utwór pt."Kapuśniaczek" i został laureatem III miejsca. Opiekunami wyróżnionych uczniów są panie: E. Twarużek, A. Wojciechowska oraz K. Barczyńska. Gratulujemy wyróżnionym uczniom. Cieszymy się, że są jeszcze chętni, którzy pielęgnują piękno naszego ojczystego języka. Autor notatki: E. Twarużek
BohaterON
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON, która odbywała się pod hasłem Pokaż, że Pamiętasz! W tym roku przypadła też 75 rocznica wybuchu Powstania. Dlatego zarówno dzieci👦👧 z oddziałów przedszkolnych, jak i uczniowie👱♂️👱♀️ klas 1-8 samodzielnie wykonywali kartki dla Bohaterów - Powstańców Warszawskich, w których wyrazili swoją wdzięczności za wolną Ojczyznę🇵🇱. Postawa Bohaterów walczących o wolność naszego kraju jest dla nas wyjątkową i wspaniałą lekcją patriotyzmu. Pamiętamy!
42. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego
W dniu 26 października odbył się w Inowrocławiu etap powiatowy 42. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agata Trela i Marcelina Malinowska, która zajęła 3. miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
"Szkoła pamięta"
29 października, na kilka dni przed Świętem Zmarłych, uczniowie klas 5a, 5b i 5e wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca pamięci na terenie Janikowa. Zapalili znicze ku pamięci powstańców wielkopolskich, Jana Wojciechowskiego - pierwszego kierownika szkoły w Janikowie,a minutą ciszy uczcili tych, którzy walczyli o niepodległość ojczyzny w miejscu pamięci na terenie naszej placówki przy ulicy Szkolnej. Wychowawcy zadbali o właściwą atmosferę spaceru, a w każdym odwiedzonym miejscu przekazali swym wychowankom niezbędną wiedzę o wydarzeniach i ludziach z regionu ważnych dla naszej przeszłości i teraźniejszości.
Wycieczka do Gdańska
Dnia 23 października 2019 roku odbyła się wycieczka do Gdańska, w której udział wzięli uczniowie klas VIII.
Przystanek 1- Westerplatte
Na samym początku uczniowie mieli okazję zobaczyć bardzo ważne dla historii miejsce, miejsce w którym rozpoczęła się II wojna światowa.
Przystanek 2- Stare Miasto
Po Westerplatte uczniowie przejechali autokarem na Stare Miasto. Przewodnik oprowadził wszystkich po najważniejszych miejscach tego pięknego miasta. W ten sposób uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się m.in. o historii Wielkiego Młynu, Fontanny Neptuna, Złotej Bramy, Ratusza Głównego
7Przystanek 3- Muzeum
Po zwiedzaniu miasta, uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Cały czas towarzyszła im Pani z biura podróży, która opowiadała o historii tego okresu.
3Przystanek 4- czyli Gdańsk oczami uczniów 👇👇👇
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wykonali uczniowie.
fot. Kamila Kawalec, Julia Ruta, Martyna Kaczmarek, Sabina Bujak, Nadia Wojciechowska.
13
Pamiętamy...
W piątek, 25 października uczniowie z klas 1a, 1c, 3a i 3b wraz z wychowawcami, uczciły pamięć TYCH, którzy zginęli w czasie II wojny światowej,w wyniku napaści hitlerowskiej na Polskę.
Pasowanie na zerówkowicza
Dnia 25 października odbyło się „uroczyste pasowanie na zerówkowicza” . Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ w oddziale przedszkolnym. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego kredką .
7
BohaterON
Oddziały przedszkolne naszej szkoły wzięły udział w akcji BohaterON. Dzieci wykonały kartki, które są podziękowaniem powstańcom warszawskim za ich bohaterstwo i piękną lekcję patriotyzmu
„Nauczyciel bliżej dziecka…”
„Nauczyciel bliżej dziecka” – pod takim hasłem przebiegały tegoroczne działania w ramach Europejskiego Tygodnia Dysleksji. W najmłodszej grupie wiekowej klas I-III przeprowadzone zostały działania angażujące zarówno uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna dla zainteresowanych tematem dysleksji. Dzieci zaproszone zostały do udziału w zabawach ruchowych oraz ćwiczeń metodą Dennisona pobudzających funkcje percepcyjno-motoryczne, poprawiające zapamiętywanie oraz koncentrację uwagi. W tych dniach zorganizowany został również, co stało się już tradycją, szkolny konkurs „Mistrz Przepisywania”. Nauczyciele wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez pedagoga szkolnego i logopedę, pt. „Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, a rodzice zaproszeni do współpracy oraz konsultacji ze szkolnymi specjalistami podczas „Drzwi otwartych”.
Opracowanie: M.Płuciennik /pedagog szkolny/
Trzecioklasiści wiedzą, jak „Klikać z głową”…
23 października 2019r. gościliśmy w naszej szkole edukatorów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy w ramach kampanii społecznej, przeprowadzili dla uczniów klas III warsztaty pn. „Klikam z głową". Kampania edukacyjno-informacyjna dotyczyła bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników z telefonu i Internetu. W ramach bardzo ciekawych i pouczających zajęć najmłodsi nie tylko poszerzyli swoje wiadomości na ten temat, ale także wykazali się ogromną wiedzą. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom, potwierdzający udział w zajęciach,a także upominek w postaci tematycznych puzzli, jak i ulotki z cennymi radami i wskazówkami, które warto wykorzystać w codziennych sytuacjach.
Sporządziła: M.Płuciennik /pedagog szkolny/
Dzień Edukacji Narodowej- budynek przy ulicy Kozala
W poniedziałek 14 października 2019r. uczniowie klas IIc i IId przygotowani przez p. Elżbietę Niemczyk i p. Dorotę Leguminę zaprezentowali z okazji Dnia Edukacji Narodowej mini koncert wraz z życzeniami dla całej społeczności szkolnej. Zaproszonym gościom umilili spotkanie piosenkami i tańcem. Na koniec złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia i wręczyli pamiątkowe laurki.
Notatkę przygotowała: Dorota Legumina
4
Warsztaty plastyczne w Skłudzewie
W środę 23 października 2019r. uczniowie klas II c i II d uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Skłudzewie organizowanych przez Fundację Piękniejszego Świata. W pokojach tamtejszego pałacu poznawali różne techniki plastyczne i wykonywali własne prace z gliny. Natomiast w okolicznym parku uczyli się rozwijać wyobraźnię, czerpać inspiracje z przyrody i podziwiać jej piękno w słonecznym świetle, mgielnej otulinie i bogactwie jesiennych barw.
Notatkę przygotowała: Dorota Legumina
12
Europe Code Week 2019
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, które prezentuje kilka działań podjętych w ramach EuropeCodeWeek 2019...
Odliczanie do Europe Code Week 2020 czas zacząć
Szkolny konkurs recytatorski pt. "Piękno przyrody"
W dniu 23 października w budynku przy ulicy Głównej odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Piękno przyrody". Uczniowie klas IV - VI recytowali wiersze, których główną bohaterką była przyroda. Zwyciężczyniami konkursy zostały uczennice: Marcelina Malinowska z kl.VI c (1.miejsce), Zuzanna Krysztofiak z kl. Vc (2.miejsce) oraz Kornelia Stachura z kl.Vd oraz Maja Jaworska z klasy Ve (3. miejsce). Gratulujemy.
Tydzień Świadomości Dysleksji w klasach IV-VI
„Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją „– pod takim hasłem w dniach od 07 do 13 października 2019 r. przebiegał Europejski Tydzień Dysleksji. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły korzystając z propozycji umieszczonych na szkolnej gazetce, zapoznali się z ćwiczeniami relaksacyjnymi, które pomagają w nauce i podczas odrabiania prac domowych. Z tej okazji uczniowie z klas IV-VI tradycyjnie uczestniczyli również w konkursie „Mistrz Przepisywania”. Natomiast podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych podopieczni pani M. Nogajczyk i pani K. Bednarek wykonywali „Ortograficzne zakładki do książek. Wychowawcom klas jak i nauczycielom zaproponowano udział w spotkaniu dotyczącym specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów.
4
III miejsce w Ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców
Dnia 17.10.2019 r. na boisku Orlika przy SP 64 w Bydgoszczy nasi chłopcy - mistrzowie powiatu- reprezentowali naszą szkołę i powiat w Ćwierćfinale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej <rocznik 2007 i młodsi>. W turnieju brały udział drużyny: SP Sępólno Krajeńskie, SP 64 Bydgoszcz, SP Cekcyn, SP Janikowo.
Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne III miejsce. Skład drużyny: Aleksander Domaniewski 7a, Jakub Biłoszewski 6a, Filip Losik 6a, Szymon Kopruszyński 6a, Tobiasz Łętowski 6a, Alan
Nowakowski 6b, Julian Olszak 6c, Jakub Szczutkowski 6c, Miłosz Czerwiński 6e, Oskar Palicki 6e, Jakub Wołodko 5c.
Gratulujemy naszej drużynie sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów.
Żywa lekcja historii
15 października uczniowie klas IV i V uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez bractwo rycerskie Karin. Zajęcia dotyczyły czasów panowania Władysława Łokietka. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role króla, księcia Kazimierza oraz rycerzy polskich i krzyżackich. W ten niecodzienny sposób dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat historii Polski w średniowieczu.
Archiwum Aktualności