• Apel Sukcesów kl. IV - VI

• Dn. 15 czerwca na godzinie z wychowawcą odbył się Apel Sukcesów. Opiekunowie konkursów szkolnych wręczyli nagrody tym uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Pan wicedyrektor Piotr Zaleta pogratulował zwycięzcom, zachęcając do aktywności konkursowej w nowym roku szkolnym. Organizatorami apelu był Samorząd Uczniowski klas 4-6 z opiekunami: p. Agnieszką Wojciechowską i p. Jarosławem Krokosem.

Fotorelacja na stronie głównej szkoły. Link poniżej:

Zdjęcia z Apelu Sukcesów kl. IV - VI

• „Wielkanocny czas…”

• Dn. 13 kwietnia w sali gimnastycznej przy ul. Głównej miało miejsce wielkanocne
        przedstawianie. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach działalności SU klas 4-6 pod
        opieką i z wykorzystaniem pomysłów p. Agnieszki Wojciechowskiej i p. Jarosława Krokosa.
        Występujący na scenie aktorzy, to nie tylko członkowie Samorządu Uczniowskiego,
        ale i również chętni uczniowie klasy 6a, 4d i 6b: Amelia Janowczyk, Lena Stolecka, Kacper
        Pejka, Nikodem Kubicki, Mikołaj i Miłosz Wysoccy. Na tle pięknej i realistycznej scenografii
        wykonanej przez p. Lidię Rudy i p. Jacka Czachowskiego przedstawiona została historia
        typowej polskiej rodziny. Pod wpływem walki dobra ze złem w serach jej członków nastąpiła
        metamorfoza, a uzewnętrzniła się we wspólnych przygotowywaniach do świąt. Swoje
        umiejętności taneczne i akrobatyczne pokazały dziewczyny z zespołu p. Małgorzaty Pietrali,
        która przygotowała odpowiedni układ choreograficzny. Również taneczne zdolności pokazały
        dziewczęta z klasy 6a i 6b przygotowane przez p. Ewę Kowalską. Piękny wokal Naralii
        Kordylas podsumował wielkanocny występ.
        Po skończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Krystyna Wesołowska, życząc
        obecnym i ich rodzinom – spokoju i radości podczas świąt.

• Dzień bez plecaka

• Dnia 21.03.2022 pierwszy dzień wiosny zaakcentowaliśmy nietypową akcją. Celem jej było nie tylko wywołanie uśmiechu na naszych twarzach, ale także wykazanie się pomysłowością, kreatywnością i dużym dystansem do siebie. W ten dzień nasze szkolne przybory, podręczniki i zeszyty przynieśliśmy w .......Zobaczcie sami.

link do artykułu

• Dzień kobiet

•   Jak co roku Dzień Kobiet przypada 8 marca. W tym dniu męska część SU z budynku przy ulicy Głównej przygotowała audycję składającą się z życzeń, informacji nt. święta i piosenek zadedykowanych pani Dyrektor, wychowawczyniom, nauczycielkom i wszystkim paniom pracującym w naszej szkole.
          Każda dziewczyna otrzymała słodki  upominek lub kwiatka od chłopców z klasy.

Audycja została przygotowana i wyemitowana z inicjatywy SU i ich opiekunów: p. A.Wojciechowskiej i p. J.Krokosa

• Szkolne Mikołajki

•  Od lat 6 grudnia jest niezwykłemu dniem. Tego dnia w budynku przy ul. Głównej uczniowie mieli okazję uczestniczenia w Mikołajkowym Orszaku, który w składzie: Święty Mikołaj, pani Mikołajkowa i dwóch pomocników, grzecznym dzieciom rozdawali czekoladowe lizaki. W podziękowaniu wszyscy chętnie wspólnie kolędowali. Świąteczna atmosfera udziela się już od samego rana, gdy z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie w pięknych mikołajkowych czapkach. Nieobecnym nadzwyczajny gość zostawił czekoladowe słodkości.
             Była to akcja Samorządu Uczniowskiego zainicjowana przez opiekunów: p. A. Wojciechowską i p.J.Krokosa.

Wszystkim uczestnikom - serdecznie dziękujemy.

Notatkę sporządziła
          mgr A. Wojciechowska
      • Szkolne Andrzejki

• Dnia 30.11.2021 roku w świetlicy szkolnej członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich uczniów klas 4-6 na wróżby andrzejkowe. Przybyłych na uroczystość zapoznali z informacją na temat tradycji andrzejkowych. Zabawa przebiegała w atmosferze czarów i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Każdy mógł wyczytać z kart, jaka czeka go przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, a także jaki zawód zdobędzie miał w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Była to akcja Samorządu Uczniowskiego zainicjowana przez nauczycieli: p. L. Rudy i p. A. Wojciechowską, które czuwały nad całością imprezy.

Notatkę sporządziła
        mgr A. Wojciechowska

• Audycja z okazji Dnia Nauczyciela

• Dnia 13 października podczas godziny z wychowawcą w budynku przy ulicy Głównej wyemitowana została audycja z okazji Dnia Nauczyciela. Oprócz podziękowań odczytane zostały wiersze oraz życzenia dla dyrekcji oraz pracowników szkoły. Ponadto uczniowie z SU przygotowali listę piosenek. O ich wybór poprosili uczących ich nauczycieli. Najbardziej lubianym utworem okazała się piosenka Marka Grechuty pt. „Dni, których jeszcze nie znamy”. Ona została specjalnie wyemitowana w głośnikach szkolnego radiowęzła. Szkolny korytarz zdobiły piękne laurki wykonane przez uczniów wszystkich klas IV-VI. Audycja wyemitowana i odczytana została przez uczniów z samorządu uczniowskiego oraz