AKTUALNOŚCI
Dziękujemy ❤️
Nasi uczniowie w tym roku szkolnym licznie korzystali z konsultacji stomatologicznych. Pani Joanna Ochocka- higienistka stomatologiczna z dr Anitą Klimaszewską spotkały się z każdą klasą i poświęciły nam swój czas. Dziękujemy
Mamy wyniki konkursu
Kochani Uczniowie i Rodzice!
Z wielką radością ogłaszamy, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu w pilotażu Modułowych Podręczników! Jesteśmy jedną z zaledwie dwunastu szkół w całej Polsce, które wezmą udział w tym niesamowitym wyzwaniu, a co więcej, jedyną szkołą, która skupi się na projekcie dotyczącym matematyki!
OPERACJA SZKOŁA
Wraz z zakończeniem Roku Szkolnego spływa do nas wspaniała wiadomość
Jest to wygrana w programie "Operacja szkoła".
Zajęcia realizowane były pod opieką
p. Agnieszki Oreszczenko
#operacjaszkola
#czasdzieci
#mediarodzina
Informatycznie😍👍
Zapraszamy do obejrzenia naszych zajęć z informatyki w klasach IV-VI.
Stypendia na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Janikowie
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/24 klas 7-8 p. Agnieszka Majkowska - dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Janikowie, przekazała dobrą wiadomość, zwłaszcza dla jedenaściorga uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali stypendia przyznane przez janikowski samorząd. Nagrodzona młodzież, to uczniowie klas 5-8:
Zakończenie roku klas 7-8
21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas 7-8. Pani dyrektor Krystyna Wesołowska przywitała wszystkich przybyłych. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Inowrocławskiego – p. Marek Knop. Burmistrz Gminy i Miasta Janikowo – p. Bartłomiej Jaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Janikowie – p. Tomasz Skupin, Dyrektor MGZO – p. Agnieszka Majkowska, Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Zdrowia i Oświaty – p. Jakub Woźniak, Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ostrowie – ks. Marek Siwka, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – p. Bogumiła Wędzikowska-Stolecka.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - klasy 4-6
21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku klas 4-6, na które przybyli: dyrekcja, zaproszeni goście: wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - p. Bogumiła Wędzikowska-Stolecka i przedstawicielki Rady Rodziców: p. Justyna Wiecka i p. Olga Madej, wicedyrektorzy: p. Iwona Szczutkowska i p. Piotr Zaleta, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Po obejrzeniu tańca przygotowanego przez p. Małgorzatą Pietralę, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego, głos zabrała p. dyrektor – Krystyna Wesołowska, dziękując wszystkim za dobry rok, owocujący w zajęte przez uczniów zdobyte miejsca na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wyczytana młodzież wystąpiła i odebrała dyplomy i nagrody. Promocję z wyróżnieniem otrzymali uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75, a takich było aż 113. Tym uczniom pani Dyrektor Krystyna Wesołowska, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wyc
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1-3
W dniu 21.06.2024. odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Jako pierwsi swoją uroczystość mieli uczniowie klas I-III. Odbyła się ona w sali gimnastycznej przy ul.Szkolnej. Rozpoczęła się o godzinie 8:00. Pani wicedyrektor Iwona Szczutkowska powitała wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uroczystość poprowadziła logopeda p. Agnieszka Podolska-Urbaniak. Po raz pierwszy uczestniczył w niej poczet sztandarowy. Wprowadzenie jego było bardzo podniosłą chwilą, tak samo jak odśpiewanie hymnu narodowego.
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ptasi raj"
Uczennica klasy Vb Martyna Samulska zdobyła I miejsce w Wojewódzkim KOnkursie Plastycznym "Architekci natury. Ptasi raj". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi, a patronami Rektor Politechniki Bydgoskiej i Tucholski Park Krajobrazowy. Gratulujemy!
I to już jest koniec…
W tym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia koła przyrodniczego w klasach szóstych prowadzonego przez p. Piotra Zaletę. W roku szkolnym uczniowie badali różne aspekty nauk przyrodniczych. Teoria i praktyka znalazły wspólny mianownik. Sporo doświadczeń, pokazów, zadań… Biologia, chemia, fizyka i geografia stały się nam bliższe…
ŚWIETLICA
Przedstawiamy małe podsumowanie pracy w naszej świetlicy w roku szkolnym 2023/2024. Wspólnie tworzymy zgrany świetlicowy zespół!
10
Niecodzienne spotkanie
18 czerwca 2024 r w budynku na ul. szkolnej odbyła się debata z udziałem wspaniałych polityków p.p. Agnieszki i Eugeniusza Kłopotków. Goście bardzo interesująco opowiedzieli o początku swojej pracy w Sejmie. Odpowiadali na pytania, trochę nieśmiało zadawane przez uczniów. Bariery przełamał quiz przygotowany przez E. Kłopotka dotyczącą najnowszej historii naszego Państwa podczas którego nagradzano poprawne odpowiedzi zdjęciami, albumami, egzemplarzami konstytucji podpisanej przez Ministra obrony narodowej W. Kosiniaka-Kamysza. Uczniowie docenili zaangażowanie polityków częstymi brawami. Na podkreślenia zasługuje fakt, że spotkanie przygotowali uczniowie klasy VIIc aranżując salę dbając o poczęstunek, wodę, kawę czy herbatę. Na zakończenie wręczyli kwiaty i podziękowali za przybycie. W spotkaniu brali udział przedstawiciele klas VIII i VIIa. W spotkaniu brali udział dyrektorzy szkoły Pani
Ogólnopolski Projekt Katechetyczny
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wszystkich klas 1-3 naszej szkoły w ramach katechezy szkolnej wraz z p. Katarzyną Hulisz uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym „W domu , w przedszkolu, w szkole z Bogiem ”. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową katechezy kościoła katolickiego w Polsce i Podstawę Programową kształcenia ogólnego.
SPOTKANIE
W dniu 14 czerwca uczniowie klas 7-8 wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach doradztwa zawodowego, na którym gościliśmy starszego sierżanta p. Roberta Szparagowskiego, który przedstawił nam historię 56. Bazy Lotniczej w Latkowie , opowiedział o swojej drodze zawodowej i doświadczeniach zdobytych podczas misji pokojowych w Iraku. Wsłuchując się w historie opowiedziane podczas tego spotkania, przekonaliśmy się jak ważną i potrzebną pracę wykonują żołnierze.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
Mistrzem Pięknego Czytania w konkursie w klasach VII-VIII został Jakub Kopruszyński z klasy 7b, II miejsce zajął Kacper Pejka z kl.8a, III miejsce ex aequo Wiktoria Paszek 7a i Krzysztof Przygodzki 7c. GRATULUJEMY!
Wycieczka do Łodzi
W słoneczny, choć nieco chłodny wtorek 11 czerwca uczniowie klasy 5a i 5d uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Najpierw spędzili kilka godzin w Parku Rozrywki Mandoria wsród rozlicznych atrakcji tego miejsca takich jak rollercoastery, karuzele, wirujący galeon, zjeżdżalnia z sześnioma torami, ruchoma ławka, kręcące się beczki i wiele innych. Następnie uczennice i uczniowie dotarli do łodzkiego Orientarium, gdzie mogli zobaczyć wiele zwierząt, np. słonie, krokodyle, makaki, wielbłądy, sępy i oczywiście kapibarę. Był to ogromnie atrakcyjny wyjazd stanowiący przedsmak zbliżających się wakacji.
Projekt mitologia
Klasy piąte na lekcja języka polskiego uczestniczyli w podsumowaniu swoich zmagań z mitologią grecką. Pracując metodą stacji zadaniowych, uczennice i uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami: zaprojektowali atrybuty greckich bogów oraz szyldy inspirowane mitami, zaprosili na olimpijską ucztę i zredagowali instrukcję przygotowania ambrozji, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych i pracowali z zadaniami prawda/fałsz. Było to na pewne ciekawe utrwalenie mitologicznej wiedzy.
Wycieczka do Ogrodu Zoobotaniczego w Toruniu
12 czerwca br. uczniowie klasy Ib i Id udali się do Ogrodu Zoobotaniczego w Toruniu.
Wizyta w Ogrodzie była pełna pozytywnych wrażeń. Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych pt. „Zoogeografia dla najmłodszych”. Podczas zajęć poznali charakterystyczne cechy danej krainy zoogeograficznej oraz występujące tam gatunki zwierząt. Był to też wspaniały czas obserwacji, kontaktu z przyrodą, zapoznania się ze światem roślin i zwierząt zamieszkujących teren ogrodu. Naszą wycieczkę po ogrodzie rozpoczęliśmy od odwiedzin ptaszarni, gdzie zobaczyliśmy między innymi piękne papugi i tukana. Mieliśmy także spotkanie z ogromnym misiem – niedźwiedziem himalajskim oraz rysiem euroazjatyckim. Wesoło było na wybiegu lam oraz kóz. Niejedno serce skradła panda mała – dzieci na jej widok popadły w zachwyt. Pięknie rozłożonym ogonem przywitał nas paw, a wizyta w herpetarium i podziw
Szkolny Klub Sportowy
W naszej szkole zakończył się projekt sportowy pod nazwą Szkolny Klub Sportowy. W projekcie tym brały udział klay od IV-VI.
Program Szkolny Klub Sportowy SKS miał na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS były prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.