Na zajęciach projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego, uczniowie rozpoczęli pracę w narzędziu TinkerCad. Dzięki nowej technologii dwie grupy uczniów mogą rozwijać swoje kompetecje cyfrowe w zakresie programowania. Pomimo pracy zdalnej, uczniowie zaczynają poznawać płtykę Microbit oraz płytkę Arduino.
Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Wiosna
W nawiązaniu do tematyki wiosennej i obserwowanego powrotu ptaków, pani Kasia Pieniążek gościła na naszych zajęciach online i przeczytała baśń pt " Calineczka". Przeprowadziła zajęcia w sposób innowacyjny, pozwalając dzieciom na przyjęcie relaksacyjnej pozycji, ułatwiającej uważne i przyjemne słuchanie. Dziękujemy pani Kasiu!
J. Zaleta
WYNIKI KONKURSU GMINNEGO
W dniu dzisiejszym pojawiły się wyniki gminnego konkursu plastycznego o tematyce świątecznej- spośród prac złożonych przez uczniów naszej Szkoły nagrodzeni zostali uczniowie:
klasy 2 a- Martyna Lewandowska oraz Janek Krokos
klasy 3 d- Maja Dolecka i Kornelia Sułecka
BRAWO!
eTwinning School Label awarded for Szkoła Podstawowa w Janikowie
23 marca 2021 roku dotarła do nas bardzo miła informacja. Nasza szkoła otrzymała Odznakę Szkoły eTwinning 2021-2022. Jest to dla naszej szkoły wspaniałe osiagnięcie. Jesteśmy jedną z 55 szkół w Polsce, która otrzymała takie odznaczenie.
Cieszymy się i dołożymy starań, aby eTwinnin pozostał z nami na dłużej 😊😊😊
Uczniowie naszej szkoły laureatami wojewódzkiego konkursu „Międzyszkolny Challenge”!
W lutym 2021r. Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Powiat Inowrocławski, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy zaprosili najmłodszych uczniów klas I-III województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy rozwiązywały test.
Również uczniowie klas I-III naszej szkoły podjęli wyzwanie i stanęli do rywalizacji w wojewódzkim „Międzyszkolnym Challenge’u” .
Komisja konkursowa z pośród ponad 80 nadesłanych prac wylosowała trzy.
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły - Klasa IIc pod kierunkiem p.Lucyny Podolskiej-Radzikowskiej. Gratulujemy.
18 marca 2021 przedstawiciele klasy oraz wychowawca odebrali z rąk funkcjonariuszy Policji gratulacje, dyplom oraz nagrody.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie!
Opracowanie: Magdalena Płuciennik /szkolny koordynator konkursu/.
Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Geografii
Z dużą satysfakcją chcielibyśmy poinformować, że uczeń klasy VIIe Kacper Stawicki został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii.
Bardzo niewiele punktów zabrakło, aby w finałowym etapie, Kacper mógł się cieszyć z tytułu laureata.
Kacprowi, za wspólnie spędzone godziny na przygotowaniach do konkursu oraz ogromne zaangażowanie dziękuje i składa gratulacje Pan Michał Legumina - nauczyciel geografii.
Gratulujemy!
Dzień Świętego Patryka
Dnia 17 marca 2021 roku uczniowie klas IV-VI obchodzili Dzień Świętego Patryka. Na zajęciach zdalnych języka angielskiego uczniowie grali w quizy online za pomocą aplikacji Kahoot, robili zdania interaktywne na stronie Liveworksheets oraz wykonali prace plastyczne i kostiumy tematycznie związane z kulturą Irlandii. Wielkie brawa za pomysł i wykonanie.
2
Dzień Świętego Patryka☘️
Dnia 17 marca uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Świętego Patryka☘️ - patrona Irlandii 🇮🇪 Tego dnia królował w szkole kolor zielony Dzieci w czasie lekcji kulturowych z języka angielskiego dowiedziały się mnóstwo ciekawych rzeczy dotyczących historii i obchodów tego święta. Wysłuchały legend irlandzkich oraz zapoznały się z tradycyjną muzyką i tańcem irlandzkim Atmosfera była radosna i wiosenna
1
Konkurs Języka Angielskiego „English is Easy”
W dniu 11 marca 2021 roku odbyły się online w naszej szkole eliminacje wewnątrzszkolne do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „English is Easy” organizowanego co roku przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII i w tym roku szkolnym, zgodnie z regulaminem, w konkursie tym może uczestniczyć maksymalnie 10 osób z każdej szkoły z regionu Kujaw Zachodnich.
Zainteresowanie konkursem wśród uczniów klas VII i VIII było dość duże – zgłosiło się 15 osób i po przeprowadzonych, wewnątrzszkolnych eliminacjach w konkursie głównym w dniu 27 kwietnia 2021 roku, stacjonarnie lub online, naszą szkołę reprezentować będą (w kolejności alfabetycznej): G. Bernaciak, kl. VIIc, opiekun K. Woźniak; A. Domaniewski, kl. VIIIa, opiekun K. Woźniak; H. Dota, kl. VIIId, opiekun M. Matuszak-Pawlaczyk; B. Furmańczyk, kl. VIIIb, opiekun M. Matuszak-Pawlaczyk; J. Gromada, kl. VIIIc, opiekun K. Woźniak; H. Kalwa, kl. VIIIb, opiekun M. Matuszak-Pawlaczyk; J. Lewandowski, kl. VIIId, opiekun M. Matuszak-Pawlaczyk; P. Lewandowski, kl. VIIIc, opiekun K. Woźniak; M. Malinowska, kl. VIIc, opiekun K. Woźniak; K. Zając, kl. VIIIb, opiekun M. Matuszak-Pawlaczyk.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w eliminacjach, a osobom, którym udało się przejść do etapu wojewódzkiego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Nauczyciele Języka Angielskiego
Notatkę sporządziła: K. Woźniak
Mistrz zachowania klasy I-III
Mistrz zachowania klasy I-III styczeń-luty luty
kl. Ia-Andrzejewska Lena
kl. I b- Jeska Pola
kl. Ic- Stawicka Oliwia
kl. IIa- Lewandowska Martyna
kl. IIb- Kaczorowski Kacper
kl. IIc- Wnuk Marcelina
kl. IId- Komsta Olaf
kl. IIIa-Przybylska Ewa
kl. IIIb-Dworxzak Igor
kl. IIIc-Klucznik Nina
kl. IIId- Sułecka Kornelia
Notatkę sporządziła K. Hulisz
Lapbooki w klasie 3d
Uczniowie klasy 3 d wykonali na zajęciach szkolnych bardzo ciekawe Lapbooki - teczki tematyczne, w których umieścili wiadomości na wybrane tematy w kieszonkach
o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach. Uczniowie w kreatywny sposób zaprezentowali informacje o starożytnym Egipcie, wulkanach, parkach narodowych, dinozaurach, siedmiu cudach świata, a także o naszym rodzinnym mieście Janikowie. Wykazali się przy tym niezwykłą wyobraźnią i smakiem artystycznym.Notatkę sporządziła: Dorota Legumina
ASY INTERNETU
Na zajęciach dodatkowych w ramach projektu Asy Internetu, uczennice klas 8 przygotowują się do przeprowadzenia zajęć z bezpieczeństwa w sieci. Ich odbiorcami będą uczniowie klas 1-3. Zajęcia wstępnie są zaplanowane na kwiecień 2021 roku.
Informator dla uczniów klas ósmych.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021/2022.
Poniższy link prowadzi do padletu z informacjami na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22.
Przygotowała: I. K.-J.
„ZDROWO, smacznie i kolorowo”
Oto kolejna porcja zabaw interaktywnych o sporcie, higienie osobistej i zdrowym odżywianiu przygotowana przez uczniów klas trzecich na zajęciach multimedialnych w bibliotece szkolnej, w ramach programu innowacyjnego - „ZDROWO, smacznie i kolorowo”.
Zapraszamy do zabawy!
Notatkę przygotowała: Dorota Domańska
Zdrowo, smacznie i kolorowo
Pod koniec lutego uczniowie klas 2a, 2c i 2d realizowali kolejne zadanie w ramach szkolnego projektu Zdrowo, Smacznie i Kolorowo. Tym razem uczyliśmy się o zdrowych zbożach i ziarnach. Podczas oglądania prezentacji poznaliśmy ważne i zdrowe produkty, które uczniowie potrafią teraz świetnie rozpoznać i nazwać. Szukaliśmy zdrowych produktów w naszych sklepach. Wykonywaliśmy tematyczne plakaty. Sprawdzaliśmy różnice pomiędzy różnymi ziarnami. Niektórzy uczniowie przyrządzali w domu wspaniałe potrawy z użyciem zdrowych ziaren. To kolejny krok do Zdrowego, Smacznego i Zdrowego Życia.
6Notatkę sporządziła K. Zientek
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
W Dniu Kobiet, dla Was drogie Panie, kilka ciepłych słów w imieniu męskiej części naszej społeczności przygotował Samorząd Uczniowski.
DBAMY O ZDROWIE PSYCHICZNE
Luty był dla nas miesiącem , w którym dużo czasu poświęciliśmy na propagowanie zdrowego stylu życia. Szczególny nacisk położyliśmy na dbałość o nasze zdrowie psychiczne.
Na zajęciach z wychowawcą nasi uczniowie poznawali strategie radzenia sobie ze stresem, uczyli się czym jest empatia, dowiedzieli się co to jest depresja i jak można pomagać sobie i innym, kiedy już nas dotknie ta choroba.
Rodzice uczniów wzięli udział w warsztacie przygotowanym przez szkolnych specjalistów, którego tematem była depresja wśród dzieci i młodzieży.
W ostatni tydzień lutego poświęciliśmy na zmaganie się z tematem przemocy i cyberprzemocy. Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które przeprowadzili specjaliści z krakowskiego teatru profilaktycznego ,,Kurtyna”.
W realizacji naszych działań wykorzystaliśmy materiały multimedialnej kampanii profilaktycznej ,,Depresja- widzę rozumiem, pomagam”.
Dziękujemy Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe.
opr. : Specjaliści
Wyniki konkursu dla uczniów klas 4-6 pt. „Książki bawią i uczą”
Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu czytelniczego dla uczniów klas 4-6 pt. „Książki bawią i uczą”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 30 prac. Komisja konkursowa po naradzie, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność i estetykę wykonania, ustaliła następujące wyniki konkursu:
I miejsce: Antoni Jaszcz – kl. 6 d
II miejsce: Natalia Grajek – kl. 6b
III miejsce: Julia Kuc – kl. 6b
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy!!! Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Tekst: O. P.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
Dnia 02 marca odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Miło nam poinformować, że Aleksander Domaniewski uczeń klasy VIIIa został finalistą tego konkursu. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest p. Lilianna Krukowska. Konkurs został przeprowadzony online na platformie cyfrowej bydgoszcz.itesty.edu.pl w pracowni komputerowej naszej szkoły.
Gratulujemy!
Opracowała L. Pluta
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest na świecie 21 lutego począwszy od 2000 roku. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Według ONZ, co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie zagrożonych jest wymarciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
W naszej szkole także obchodzimy to święto. W tym roku inaczej niż zwykle, bo w czasie zdalnych lekcji. Polonistki przygotowały dla wszystkich klas 4-8 zajęcia pełne językowych atrakcji. Była okazjonalna prezentacja multimedialna, wirtualne „pudełko” genial.ly wypełnione ciekawostkami, rebusami, łamańcami językowymi i pomysłami na ciekawe zadania. Wszystko po to, by raz jeszcze uświadomić sobie, że polszczyzna jest wyjątkowa i piękna, mimo że niełatwa😊!
Tekst: K. B.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie