AKTUALNOŚCI

          • Pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów

          • 26 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w murach naszej szkoły z uczniami klas ósmych. W uroczystości zorganizowanej w sali gimnastycznej wzięli udział zaproszeni goście. Było nam miło, że zechcieli nam towarzyszyć w tak doniosłej chwili: Burmistrz Gminy i Miasta Janikowo – p. Bartłomiej Jaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Tomasz Skupin, Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Bogumiła Wędzikowska-Stolecka, Prezes Banku Spółdzielczego w Janikowie – p. Anna Kaczmarek, Dyrektor MGOK u - p. Michał Zdeb, reprezentująca “Janipol Meble” , Przedstawicielka Rady Rodziców – p. Olga Madej oraz  członek Rady Miasta p. Izabela Olszak. 

            Podczas spotkania nasi absolwenci odebrali świadectwa i listy pochwalne, a ich rodzice listy gratulacyjne. Tytuł Prymusa Szkoły otrzymała w tym roku Nina Klucznik, uczennica klasy 8c. Nina oraz dwoje innych uczniów: Rafał Czerwiec i Julia Szewczak z klasy 8d odebrali nagrody za wywalczenie tytułu laureata lub finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Podczas uroczystości aż trzydzieścioro dwoje absolwentów wyróżniono za  wysoką średnią ocen oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Wszyscy obecni poznali też nazwiska zdolnych uczniów, którym za wysokie osiągnięcia przyznano stypendia naukowe. Są wśród nich tegoroczni absolwenci: Rafał Czerwiec, Julia Szewczak, Lena Stolecka, Maja Dolecka (wszyscy z klasy 8d) oraz Nina Klucznik i Nadia Unisławska (klasa 8c).  Jesteśmy z nich bardzo dumni. 

            Ósmoklasiści skierowali ciepłe słowa w stronę byłych i obecnych wychowawców, podziękowali dyrekcji szkoły i nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie. Uroczyście przekazali też sztandar szkoły młodszym kolegom i koleżankom z klas siódmych oraz złożyli przysięgę, że będą godnie reprezentować Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Janikowie. Zwieńczeniem pożegnania absolwentów były ostatnie, wzruszające spotkania klas z wychowawcami. Żałujemy, że musieliśmy się z nimi rozstać, ale wierzymy, że nie zapomną ośmiu lat spędzonych w murach naszej szkoły. Niechaj nasi absolwenci sięgną gwiazd i zrealizują swoje marzenia!

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w klasach 4-7

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla uczniów klas 4–7 odbyło się na boisku szkolnym przy ulicy Głównej. 🏫🎉 Zgromadzeni uczniowie 👧👦 oraz ich rodzice 👨‍👩‍👧‍👦 wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor Krystyny Wesołowskiej 👩‍🏫 oraz zaproszonych gości.

            🏆 Nagrody za najwyższą średnią ocen w poszczególnych rocznikach otrzymało dziewięcioro uczniów:

            klasy 4 – Zofia Dolatowska i Stanisław Zwierzyński,

            klasy 5 – Kornelia Osiecka, Alicja Płuciennik i Hanna Mrozik,

            klasy 6 – Pola Jeska i Franciszek Ciesielski,

            klasy 7 – Jan Krokos i Franciszek Pieniążek.

            👏📚 Szczególne wyróżnienia otrzymało również troje uczniów za sukcesy w prestiżowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty:

            🏅 Marcel Fagas (klasa 7d) – laureat Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego 🇬🇧, opiekun naukowy: pani Agnieszka Domaniewski;

            🏅 Helena Stachura (klasa 7c) – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, opiekun naukowy: pani Agnieszka Glonek;

            🏅 Kacper Kaczorowski (klasa 7b) – finalista Konkursu Przedmiotowego z Historii 📜, opiekun naukowy: pani Joanna Witkowska.

            📖✨ Świadectwa z wyróżnieniem odebrało aż 104 uczniów, a ich rodzice i opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne 💐📜 za wsparcie oraz zaangażowanie w edukację swoich dzieci.

            🎭🎶 Uroczystość zakończył krótki występ artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. 👏😊

            🔔🌴 Przed uczniami dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku, pełnego słońca, przygód i niezapomnianych chwil. ☀️🏖️🚴‍♀️⛺ O rozpoczęciu letniej przerwy przypomniał wszystkim głośny, radosny dzwonek, który wywołał uśmiechy na twarzach uczniów. 😄🎉

            Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji! 🌞🍀🏕️

          • Zakończenie roku w klasach I-III

          • W dniu 26.06.2026. odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Jako pierwsi swoją uroczystość mieli uczniowie klas I-III. Odbyła się na boisku szkolnym przu ul.Kozala. Rozpoczęła się o godzinie 8:00.  Uroczystość poprowadziła logopeda Agnieszka Podolska-Urbaniak. Zgodnie z tradycją uczestniczył w niej poczet sztandarowy ze sztandarem. Wprowadzenie go było bardzo podniosłą chwilą, Tak samo jak odśpiewanie hymnu narodowego. Po nim Gabriela Czajkowska i z kl.IIIc złożyła Pani Dyrektor Krystynie Wesołowskiej raport z gotowości społeczności uczniowskiej do uroczystości zakończenia roku. Kolejnym punktem był taniec z flagami w wykonaniu uczennic klasy IId, które przygotowała p. Agnieszka Oreszczenko. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Krystyna Wesołowska. Podziękowała wszystkim za pracę w całym roku szkolnym, pogratulowała sukcesów i życzyła bezpiecznych i udanych wakacji. A po niej wystąpili: przewodniczący Rady Miejskiej p.Tomasz Skupin oraz  przedstawicielka Rady Rodziców p.Justyna Wiecka. Następni głos zabrała Pani Wicedyrektor Iwona Szczutkowska, która pokrótce przedstawiła sukcesy uczniów. Szczegółowo omówione były one na Apelu sukcesów i w prezentacji.  Następnie była krótka część artystyczna, podczas której   wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Byle na wakacje”. A po niej zabrzmiał ostatni dzwonek. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami przeszli do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa.

             

          • Apel sukcesów w klasach I-III

          • W piątek 19 czerwca odbył się w klasach I- III Apel sukcesów. Podsumowano na nim osiągnięcia uczniów w tym roku szkolnym. Uczniowie  wraz ze swoimi nauczycielkami obejrzeli prezentację,  w której panie wychowawczynie napisały kilka słów o swojej klasie i wymieniły osoby nagrodzone w różnych konkursach. Pani Wicedyrektor Iwona Szczutkowska wręczyła nagrody, których dzieci wcześniej nie otrzymały. Sukcesów było bardzo dużo.  Apel poprowadziła Logopeda Agnieszka Podolska-Urbaniak

             

          • Tydzień Bezpieczeństwa

          • W minionym tygodniu uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w Tygodniu Bezpieczeństwa, podczas którego w aktywny sposób przypomnieli i poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

            Uczniowie wykonywali zadania na stacjach zadaniowych poświęconych  bezpieczeństwu na drodze, nad jeziorem, w górach , nad morzem oraz w wirtualnym świecie.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej przygotowany przez uczniów kl. 8.  W ramach tygodnia bezpieczeństwa  odbyły się również prace plastyczne, muzyczne przerwy  z piosenkami o tematyce profilaktycznej, zajęcia promujące aktywny wypoczynek   oraz quizy i inne zabawy związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku.

            Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

          • 📚➕ Podsumowanie projektu „Kreatywna Matematyka” 2025/2026 ➕📚

          • 🎓 Przez cały rok szkolny 2025/2026 uczniowie klas 2 b i 2d aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kreatywna Matematyka”.

            🧮 W trakcie realizacji projektu wykonali wszystkie zadania przewidziane na poszczególne miesiące, łącznie 9 kreatywnych zadań, rozwijając swoje umiejętności matematyczne poprzez działanie, zabawę i twórcze myślenie. Uczniowie mierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami, które wymagały logicznego myślenia, współpracy oraz pomysłowości. Wśród realizowanych aktywności znalazły się również zadania związane z kodowaniem 💻, które rozwijały umiejętność analizowania, planowania oraz rozwiązywania problemów w sposób uporządkowany i kreatywny.

            ⭐ Dzięki zaangażowaniu i systematycznej pracy uczniowie z powodzeniem ukończyli wszystkie etapy projektu, zdobywając nowe doświadczenia i przekonując się, że matematyka może być ciekawa, inspirująca i pełna kreatywności.

            👩‍🏫 Koordynatorkami projektu były Agnieszka Oreszczenko Karolina Świtek, które przez cały rok wspierały uczniów w realizacji kolejnych zadań.

            📜 📜 Za realizację projektu zaświadczenie otrzymały  panie Agnieszka Oreszczenko i Karolina Świtek, w uznaniu za ich zaangażowanie i wkład w koordynację działań projektowych.

            👏🥳 Gratulujemy wszystkim uczniom oraz koordynatorkom sukcesu i dziękujemy za wspólnie spędzony rok pełen matematycznych wyzwań! ➕➖✖️➗

          • Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 1- 3 Mistrz słówek

          • W dniach 15 -19 czerwca wszyscy uczniowie klas 1 - 3  brali udział w Szkolnym konkursie z języka angielskiego Mistrz słówek  Zadanie konkursowe sprawdzało znajomość słownictwa poznanego w tym roku szkolnym. 

            Mistrzami słówek zostali:

            •  Lea Zaćmińska 1 a
            •  Piotr Kalka 1 b
            •  Mikołaj Jagielski 1 c
            •  Wiktor Kruszyński 1 d
            •  Marcel Serwach 2 a 
            •  Olivia Mrozik 2 b 
            •  Nicole Ziółkowska 2 c 
            •  Alan Czerniak 2 d 
            •  Natan Gawda 3 a
            •  Oliwia Ziarniecka 3 b
            •  Lena Błażejewska  3 c
            •  Mikołaj Żukowski 3 d 

            Wszystkim mistrzom serdecznie gratulujemy! 

            A już za rok kolejna edycja konkursu. 

          • Ósmoklasiści w upalnym Berlinie

          • W przedostatni piątek roku szkolnego czterdzieścioro czworo uczniów klas ósmych  odwiedziło stolicę Niemiec Pierwszy raz młodzież z naszej szkoły wyjechała za granicę. Berlin przyjął ich wyjątkowo gorąco . Uczniowie obejrzeli najważniejsze punkty miasta: Reichstag, wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską i dzielnicę rządową. Miłym wytchnieniem od upału stał się rejs statkiem  trasą historyczną w otoczeniu zabytków. Wyprawa do Berlina to było wspaniałe zakończenie ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. 

          • Wyjątkowa wycieczka do Myślęcinka!

          • 18 czerwca br. uczniowie klas IIIb i IIId spędzili wspaniały dzień w Myślęcinku. Podczas wycieczki odwiedzili Park Rozrywki „Zaczarowany Las”, gdzie czekało na nich wiele świetnych atrakcji dostarczających mnóstwo radości, emocji i niezapomnianych wrażeń. Był to także doskonały czas wspólnej zabawy i integracji.

            Dzieci uczestniczyły również w warsztatach ze zwierzętami, które poprowadził Pan leśniczy.

            Było miło, radośnie i pełno pozytywnych emocji. Dla trzecioklasistów była to wyjątkowa wycieczka – ostatnia w edukacji wczesnoszkolnej i ostatnia wspólnie spędzona z wychowawczyniami prowadzącym ich przez klasy 1–3. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

          • Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie... ludzi z pasją”

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie... ludzi z pasją”.

            Celem projektu było przybliżenie dzieciom sylwetek osób rozwijających swoje zainteresowania i talenty, a także inspirowanie uczniów do odkrywania oraz pielęgnowania własnych pasji. W trakcie realizacji kolejnych zadań uczestnicy poznawali różnorodne dziedziny aktywności, zdobywali nową wiedzę oraz rozwijali kreatywność, umiejętność współpracy i samodzielnego działania.

            Za aktywny udział i zaangażowanie w realizację projektu nasza świetlica otrzymała certyfikat uczestnictwa, który jest potwierdzeniem wykonania wszystkich zaplanowanych działań.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu i dziękujemy za ich aktywność, ciekawość świata oraz chęć podejmowania nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia będą inspiracją do dalszego rozwijania własnych zainteresowań i odkrywania nowych pasji.

          • Wycieczka do Bydgoszczy

          • 🚍🎉 Dnia 15 czerwca uczniowie klas 2c i 2d uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Bydgoszczy i Myślęcinka. 😊

            🤖 W Centrum Edukacji Technicznej Robo Project dzieci wzięły udział w warsztatach z robotyki. Miały okazję poznać chodzące i tańczące roboty, samodzielnie zbudować własnego robota oraz tworzyć konstrukcje z klocków LEGO. To była świetna zabawa połączona z nauką! 🦾🔧🧩

            🦁🌿 Kolejnym punktem wyjazdu było Zoo w Myślęcinku, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Żywa przyroda” z przewodnikiem. Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji o zwierzętach i ich środowisku. Na zakończenie otrzymały maski do samodzielnego wykonania w domu. 🎭🐾

            😍 Największą atrakcją w zoo okazały się kapibary, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i zachwyt wśród uczniów! 🦫💚

            😀 To był dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień!

             

          • Bezpieczne Lato 2026

          • W trosce o bezpieczny i radosny odpoczynek naszych uczniów podczas nadchodzących wakacji, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne Lato 2026”.
            Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i podzielenie się z nami swoją cenną wiedzą. Szczególnie dziękujemy STRAŻAKOM: pani Oliwii, panom Wojtkowi, Jakubowi i Stanisławowi.
            Podczas spotkania zaproszeni goście poruszyli niezwykle ważne tematy:
            ● Bezpieczeństwo na drodze – ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych przepisów ruchu drogowego dotyczących jazdy na rowerze i hulajnodze oraz obowiązku noszenia kasku.
            ● Odpoczynek nad wodą – zasady bezpiecznej kąpieli w jeziorze i unikania brawury nad akwenami.
            ● Pierwsza pomoc–jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia.
            Dopełnieniem tych ważnych lekcji była możliwość poznania narzędzi strażackich i wejścia do wozu. Dodatkowo zespół wychowawczy przygotował specjalną gazetkę tematyczną, z którą uczniowie mogli zapoznać się na szkolnym korytarzu.
            Drogi Uczniu! Pamiętaj, że bezpieczne wakacje zależą przede wszystkim od Twojej rozwagi. Dziękujemy Strażakom za przypomnienie nam tych kluczowych zasad!

          • Dopalacze trzecia strona zjawiska - program profilaktyczny dla uczniów klas 7-8

          • W bieżącym roku szkolnym 2025/26  najstarsi uczniowie naszej szkoły - klas siódmych i ósmych objęci zostali programem profilaktycznym: Dopalacze trzecia strona zjawiska?.

            Działania, których celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnego wpływu „dopalaczy” na zdrowie i życie ludzi oraz kształtowanie postawy asertywnej wobec osób proponujących ich zażycie realizowane były przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Inowrocławiu.

            Realizatorami programu na terenie szkoły byli pedagodzy, których wspierali wychowawcy klas.

            W ramach programu przeprowadzone zostały tematyczne zajęcia oraz spotkanie online z uczniami.

            Mamy nadzieję, że zaproponowane zajęcia pozytywnie wpłynęły na postawy  prozdrowotne naszych uczniów. 

             

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • 🌊🚍 Dnia 12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 5d i 6c pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta. 🏙️

            📍 Najpierw odwiedzili Sopot i przespacerowali się po sopockim molo. 🌊🚶‍♀️🚶‍♂️

            🏖️ Później powędrowali plażą aż do Gdyni Orłowo, gdzie mogli podziwiać wybrzeże klifowe. 🌅⛰️

            🏰 Następnie odwiedzili Gdańsk i obejrzeli jego najważniejsze zabytki: ⚓ Żuraw Gdański, ⛪ Kościół Mariacki i ⛲ Fontannę Neptuna, a także 🏘️ stare kamienice na Długim Targu oraz zabudowę usytuowaną przy Motławie. 🌊

          • 🎳 Nagroda za zaangażowanie i serce dla szkoły! 🎳

          •  

            W poniedziałek odbyła się wyjątkowa wycieczka do kręgielni w Bydgoszczy dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym zdobyli najwięcej punktów za działalność społeczną na rzecz naszej szkoły.

            To wyróżnienie trafiło do osób, które przez cały rok chętnie angażowały się w życie szkoły. Wielokrotnie przychodziły wcześniej, zostawały po lekcjach, pomagały w organizacji uroczystości, akcji i wydarzeń szkolnych. Godnie reprezentowały naszą szkołę podczas różnych przedsięwzięć i zawsze można było na nie liczyć, gdy potrzebna była pomoc.

            Dziękujemy Wam za poświęcony czas, energię, odpowiedzialność i uśmiech. ❤️

            📖 „Sukces nie jest kluczem do szczęścia. Szczęście jest kluczem do sukcesu. Jeśli kochasz to, co robisz, osiągniesz sukces.” – Albert Schweitzer

            Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był okazją do odpoczynku, integracji i dobrej zabawy.

            A wszystkim uczniom przypominamy – już od września warto się starać i angażować w życie szkoły. Kto wie, może za rok to właśnie Ty pojedziesz z nami na taką wycieczkę? 😊

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

          • 🥋🎲 Od pomysłu do ogólnopolskiego sukcesu! 🎲🥋

          • Jeszcze w maju informowaliśmy, że Jakub Gralak (klasa 4a) i Antoni Gralak (klasa 6b) znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Planszową Game Challenge. Dziś wracamy z fantastyczną wiadomością!
            🥈 Chłopcy zdobyli II miejsce i zostali laureatami konkursu! 🥈
            Podczas finału w Warszawie zaprezentowali stworzoną przez siebie grę matematyczną inspirowaną karate. Projekt zachwyca nie tylko pomysłowością i wartością edukacyjną, ale również starannym wykonaniem i atrakcyjną oprawą graficzną.
             

            Za tym sukcesem stoją godziny pracy, testów i przygotowań. Przez dwa tygodnie Jakub i Antoni intensywnie ćwiczyli prezentację swojego projektu wraz z nauczycielkami matematyki – Panią Moniką Gnutek i Panią Agnieszką Gnutek. Nie zabrakło pracy w domu, gdzie chłopcy dopracowywali każdy szczegół swojej gry i wystąpienia. 
            Wielkie brawa należą się również rodzicom Jakuba i Antoniego, którzy przez cały czas wspierali swoich synów, motywowali ich do działania i wspólnie przeżywali kolejne etapy konkursowej przygody. ❤️
            To piękny przykład tego, jak kreatywność i wytrwałość mogą zaprowadzić na podium ogólnopolskiego konkursu.
            👏 Jakubie i Antoni – gratulujemy! Jesteśmy z Was ogromnie dumni! 👏
            #GameChallenge #Laureaci #REGIPIO #JesteśmyDumni #Matematyka #Karate #MłodziTwórcy 🏆🥋🎲

          • Nowoczesny sprzęt dla szkół Gminy Janikowo

          • Gmina Janikowo otrzymała 34 zestawy do nauczania zdalnego w ramach inwestycji Krajowego Planu Odbudowy „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”.

            Każdy zestaw zawiera m.in. tablet graficzny, słuchawki z mikrofonem, mikrofon do zbierania dźwięku z sali, kamerę, statyw oraz HUB USB. Łączna wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 41 401,80 zł.

            Sprzęt trafił do szkół podstawowych na terenie Gminy Janikowo, wspierając rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz podnosząc jakość kształcenia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

          • 👣 Zrób z nami 100 000 kroków! 👣

          •  

            Już w najbliższą sobotę podczas Festynu Rodzinnego zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i udziału w naszej akcji „Zrób z nami 100 000 kroków!”.

            Podejmij wyzwanie, spaceruj, baw się i pomóż nam osiągnąć wspólny cel. Każdy krok ma znaczenie!

            Szczegóły wydarzenia znajdziesz na plakacie.

          • Nagroda za udział w konkursie

          • W nagrodę za udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Portu Lotniczego w Bydgoszczy. ✈️😊

            Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo, któremu składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie młodym uczestnikom konkursu udziału w tej niezwykle ciekawej i edukacyjnej wyprawie. 👏🎉

            Pomysłodawcą wyjazdu był pan Mirosław Kaźmierski, funkcjonariusz Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej (LSRG) działającej przy Porcie Lotniczym Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki jego zaangażowaniu dzieci mogły poznać kulisy funkcjonowania lotniska oraz pracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podróżnych. 🚒👨‍🚒

            Podczas wizyty uczestnicy zwiedzili terminal pasażerski, poznali procedury odprawy biletowo-bagażowej oraz kontroli bezpieczeństwa. Mieli także okazję zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla pasażerów, w tym płytę postojową samolotów, halę odlotów, halę przylotów oraz system obsługi bagażu. 🛄🛫 Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda codzienna praca służb lotniskowych i kto odpowiada za obsługę samolotów na płycie lotniska. Program zwiedzania obejmował także prezentację specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego na lotnisku oraz wizytę w strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie uczestnicy mogli z bliska obejrzeć pojazdy ratowniczo-gaśnicze i poznać zasady działania służb ratowniczych na terenie portu lotniczego. 🚒🔥

            Wycieczka była dla dzieci nie tylko atrakcyjną nagrodą za wiedzę i zaangażowanie w konkursie pożarniczym, ale również cenną lekcją dotyczącą bezpieczeństwa, lotnictwa oraz pracy strażaków. 📚✈️ Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do poznania funkcjonowania lotniska „od kuchni”, co dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń. 🤩👏

          • Podchody z książką „Witamy w Hogwarcie”

          • W bibliotece szkolnej odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza inspirowana książkami z serii o  Harrym Potterze, która przeniosła uczniów prosto do świata magii. Zadaniem uczestników, podzielonych na drużyny, było wykonanie czterech zadań.Na uczniów czekały logiczne zagadki oraz wyzwania wymagające doskonałej spostrzegawczości i pracy z tekstem. Aby odnieść sukces, grupy musiały wykazać się wzorową współpracą i umiejętnością logicznego myślenia. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich łamigłówek pozwoliło zdobyć cyfry do szyfru, który otwierał tajemniczy sejf z nagrodami.Wydarzenie wzbudziło mnóstwo emocji, połączyło zabawę z promocją czytelnictwa i udowodniło, że z książką można przeżyć niezapomnianą przygodę. Dziękujemy wszystkim młodym czarodziejom.