• TROPAMI MATEMATYKI

          • W miniony piątek odbyła się matematyczna noc w szkole pod hasłem "Tropami matematyki"!  Uczniowie wzięli udział w zawodach, podczas których musieli rozszyfrować kilkanaście zagadek matematycznych. Dzięki niewiarygodnemu wysiłkowi i determinacji młodzieży, udało się dotrzeć do ukrytego Sherlocka Holmesa! A w roli Sherlocka wyłoniła się nasza niezastąpiona Zuzanna z klasy 7B! Tropami matematyki to nie tylko świetna zabawa, ale też szansa na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Wydarzenie powstało dzięki  współpracy Pani  Moniki Gnutek oraz Pani Renaty Strzyżewskiej.

             

            Uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób przekonać się, jak matematyka może być fascynująca i pełna niespodzianek! Każda okazja do nauki jest bezcenna, a utrwalanie umiejętności matematycznych to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Niech ta noc będzie inspiracją dla nas wszystkich, abyśmy z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem podchodzili do nauki matematyki!

            #MatematykaToZabawa #NocMatematyki #SherlockHolmesWersjaMatematyczna

          • Warsztaty ekologiczne

          • Dnia 26 kwietnia uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na temat zmian klimatu i ich wpływu na środowisko. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela z Centrum Edukacyjnego Szkoły Leśnej na Barbarce. Uczniowie  zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi ze zmianami klimatu, takimi jak: efekt cieplarniany, emisja gazów cieplarnianych czy globalne ocieplenie. Dowiedzieli się, że 2100 roku nasz klimat na ziemi ociepli się o 4 stopnie  Celsjusza, co będzie skutkowało ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Uczniowie też włączyli się w dyskusje, wymieniali poglądy i pomysły na dalsze działania w zakresie ochrony środowiska i adaptacji zmian klimatu. Była to prawdziwa lekcja ekologii!

          • Gratulacje dla Superkoderów ❤️

          • Uczniowie naszej szkoły  pod opieką Pani Moniki Gnutek oraz Pani Magdaleny Płuciennik od stycznia do marca organizowali Dzień Bezpiecznego Internetu  Ich zaangażowanie, kreatywność i determinacja zapewniły nam miejsce w konkursie.   Zostaliśmy docenieni jako jedna z czterech szkół.  Otrzymamy nowy sprzęt  jako nagrodę za ich wysiłek i zaangażowanie.Serdeczne gratulacje dla Leny Dota, Amelii Iskry, Liliany Tomaszewskiej, Haliny Radoń, Kingi Siech, Eweliny Wilczek, Nikodema Kubickiego, Jakuba Kopruszyńskiego, Adama Świątkowskiego oraz Antoniego Gazdulskiego ! Wasza praca, pomysłowość i odwaga zasługują na największe uznanie.Bezpieczeństwo w sieci jest niezmiernie istotne , dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie podejmują działania w celu jego promowania. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu, możemy wspólnie dbać o to, aby internet był miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich . Gratulujemy naszym uczniom za wykazanie się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością i odwagą . Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć! #BezpiecznyInternet

            #DzieńBezpiecznegoInternetu #EdukacjaCyfrowa 

          • Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym😊

          • W czwartek 25 kwietnia uczniowie klas siódmych i dwóch klas szóstych pojechali do Inowrocławia do Teatru Miejskiego na spektakl pt. "Dziady". Został on przygotowany przez teatr z Krakowa na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Było to pożyteczne spotkanie ze sceniczną wersją obowiązkowej lektury, której treść powinien znać każdy uczeń zdający egzamin po ósmej klasie. Dla niektórych uczestników wyjazdu jego przyjemniejszą częścią był spacer po inowrocławskim rynku oraz wizyta w lokalnej pączkarni. Chętni mogli w niej skosztować ciepłe pączki. Mimo zmiennej aury wycieczkę należy uznać za udaną. 

          • Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

          •  

             W dniu 24 kwietnia 2024 roku po pięcioletniej przerwie, po raz kolejny odbył się, cieszący się ogromną popularnością wśród społeczności uczniowskiej naszej gminy, organizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej pt: „Better Place”.  

            W konkursie wzięły udział uczennice z klas IV-VII reprezentujące szkoły podstawowe z naszej gminy, tj: Broniewice, Kołodziejewo, Ludzisko i Janikowo. 

            Ogółem w konkursie wzięło udział 17 uczennic. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach – 

            klasy IV-VI i klasy VII. Repertuar konkursu był bardzo zróżnicowany chociaż w tym roku dominowała muzyka pop i  utwory z bajek i filmów dla dzieci. Mogliśmy usłyszeć piosenki m.in.: Christiny Aguilery, Billie Eillish i Khalida, Eltona Johna i Duy Lipy, Rihanny, ale również takiego klasyka jak Leonard Cohen.  Dominowały  także utwory z filmów i bajek, takich jak:  Kopciuszek, Vaiana, Mulan, Zootopia czy Frozen. Wszystkie uczestniczki wykazały się dużą muzykalnością, dobrą wymową w języku angielskim oraz ciekawymi interpretacjami prezentowanych utworów. Szanowne jury w składzie: przewodniczący – Pan Jarosław Nowak, muzyk związany z lokalną sceną muzyczną oraz członkowie – pani Małgorzata Puzio – nauczycielka muzyki, pani Agnieszka Tomczak – nauczycielka języka angielskiego oraz absolwent naszej szkoły Hubert Kalwa – obecnie uczeń I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

            - w klasach IV-VI:

            I miejsce – Natalia Kordylas z klasy VId ze SP w Janikowie, która zaśpiewała piosenkę „Reflection” z filmu „Mulan”.

            II miejsce – Gabriela Kowalska z klasy VIc ze SP w Janikowie w piosence „Riptide” śpiewanej w oryginale przez Vanca Joya.

            III miejsce – Lena Barczak z klasy V ze SP w Ludzisku, która zaśpiewała „You Are the Reason” Olivii Penalvy  

            Wyróżnienia:

            - dla Noemi Furman z klasy IVc Szkoły Podstawowej w Janikowie za wykonanie „Loyal Brave True” Christiny Aguilery oraz 

            - dla Nataszy Nowotnik również z klasy IVc Szkoły Podstawowej w Janikowie za piosenkę „Hallelujah” Leonarda Cohena.

             

            W klasach VII, z uwagi na fakt iż były tylko cztery wykonania – dwie solistki oraz dwa duety, jury zdecydowało się przyznać I miejsce i wyróżnienie.

            I miejsce zdobyła Milena Wejman z klasy VIIa ze SP w Janikowie, która zaśpiewała  piosenkę wykonywaną w oryginale przez Duncana Lawrenca pt: ”Arcade”, natomiast wyróżnienie zostało przyznane Nicoli Krzewinie – uczennicy klasy VII Szkoły Podstawowej w Ludzisku za utwór Rihanny „Diamond”.

            Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i drobny upominek, natomiast na laureatki czekały cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, które wręczyła Pani Dyrektor Krystyna Wesołowska.

            Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tegorocznego Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej pt: „Better Place” serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście i miło spędziliście ten czas – czekamy na Was za rok😊

            Za przygotowanie konkursu odpowiedzialne były nauczycielki języka angielskiego: Pani Małgorzata Matuszak-Pawlaczyk, Pani Agnieszka Domaniewski i Pani Karolina Woźniak. 

             

            Notatkę sporządziła: K. Woźniak

             

             

          • Dzień Ziemi VII Edycja #Sprzątamy dla Polski

          • Dnia 22.04.2024 roku grupa uczniów  kl. IV – VI z naszej szkoły w budynku przy ul. Głównej uczestniczyła w akcji „#Sprzątamy dla Polski”. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Akcja polegała na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów. Uczniowie klas IV-VI zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz tereny zielone przy ul. Głównej. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Liliana Krukowska, pani Magdalena Ciesielska oraz pani Marzanna Malec.

             

          • Zapraszamy na EkoBazar z okazji Dnia Ziemi! 🌿

          • Drodzy Uczniowie,

            jutro czeka nas coś wyjątkowego! W murach naszej szkoły przy ulicy Szkolnej rozkwitnie Ekobazar, a my serdecznie zapraszamy Was do tego ekologicznego szaleństwa! Co będzie się działo? Och, tylko same cuda! Przynieście swoje zbędne skarby, bo mamy plan: wymieniamy się, dzielimy i wspieramy ekologiczne inicjatywy! I nie zapominajcie - na naszym Ekobazarze nie handlujemy - chodzi o wspólną radość i dbałość o naszą planetę! To wasza szansa! Pokażmy, że małe gesty mogą zdziałać wielkie rzeczy dla naszej Ziemi

          • Wycieczka do Torunia

          • Dnia 16 kwietnia uczniowie klasy 3b i 3d uczestniczyli w wycieczce do Torunia.  Dzieci zwiedziły Ogród Zoobotaniczny, starówkę  oraz wzięły udział w warsztatach w ,, Niewidzialnym Domu ". Mimo zmiennej, kwietniowej aury wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie uznali wyjazd za nową, ciekawą i pełną nowych wrażeń przygodę.

            Notatkę sporządziła Justyna Ligocka 

          • Operacja Szkoła 

          •  

            W kwietniu włączyliśmy się do programu edukacyjnego   "OPERACJA SZKOŁA", którego celem jest wszechstronny rozwój osobowy ucznia przez pogłębianie wiedzy oraz zaspokajanie i rozbudzanie jego naturalnej ciekawości poznawczej,  zorganizowanym przez "Grupa Czas Dzieci" i Wydawnictwa Media Rodzina na podstawie serii książek "Operacja…" Jørn Lier Horsta.

            W ramach programu w bibliotece organizowane są zajęcia edukacyjne,  podczas których  poznajemy przygody Tiril i Olivera z Biura Detektywistycznego.

            Pierwszym  wyzwaniem, którego się podjęliśmy to  Operacja Wrak! Podczas zajęć w bibliotece uczniowie wysłuchali fragmentów książki zilustrowanej w programie Power Point, przygotowanej specjalnie na to spotkanie! Ponadto dowiedzieli się czym jest komiks i oczywiście stworzyli samodzielnie swoją historię w postaci komiksu za pomocą kredek i pisaków. Natomiast druga grupa także realizowała wyzwanie z Operacja Wrak i ich zadaniem było wymyślenie historii  i zobrazowanie jej w formie komiksu ale z wykorzystaniem programu Paint. Wkrótce kolejne wyzwania Operacji Szkoła!

          • Spotkanie z policjantem

          • 15 kwietnia  odbyło się spotkanie edukacyjne klas 4 z  p.  Anną Grecman -  funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Janikowie. Podczas spotkania poruszone zostały bardzo ważne kwestie związane z przepisami ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i przypomnienia sobie wiadomości dotyczących rowerzystów. Dzieci otrzymały od pani aspirant opaski odblaskowe, które  pomogą  zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dziękujemy za przekazane informacje cenne uwagi i wskazówki.

          • "Wierszowisko w Ludzisku 2024" - klasy IV-VIII

          • W piątek 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jana  z Ludziska w Ludzisku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wierszowisko w Ludzisku 2024". Naszą szkołę reprezentowało 12 recytatorów: 

            klasy IV: Liliana Karamol IV a, Agata Dąbrowska i Natasza Nowotnik IV c

            klasy V: Martyna Lewandowska i Maria Ochocka V a, Antoni Olszewski, MIkołaj Ryszewski i Olga Wieczorowska V c

            klasy VI:  Gabriela Kowalska VI c, Hanna Aderek i Alicja Soboniak VI d 

            klasy VII: Livia Wojton VII b

            Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali przygotowane utwory, dzięki czemu  poczuliśmy moc SŁOWA.  

            Jury nagrodziło następujące osoby:

            w kategorii klas IV:

            I miejsce - Liliana Karamol IV a, opiekun Anna Trela

            II miejsce - Natasza Nowotnik IV c, opiekun Anna Trela

            III miejsce - Agata Dąbrowska IV c, opiekun Anna Trela

            w kategorii klas V:

            I miejsce - Maria Ochocka V a, opiekun Elżbieta Ciesielska

            w kategorii klas VI:

            II miejsce - Gabriela Kowalska VI c, opiekun Ewa Twarużek

            w kategorii klas VII:

            III miejsce - Livia Wojton VII c, opiekun Anna Trela

            Nagroda Grand Prix w kategorii klas IV-VI - Maria Ochocka Va, opiekun Elżbieta Ciesielska

            Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich opiekunom. 

          • Szkolny Konkurs Matematyczny

          • 11 kwietnia 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI. 27 uczniów rozwiązywało zadania w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem, wykorzystując w pełni swoje wiadomości i umiejętności matematyczne.

            Najlepszymi matematykami w klasach czwartych okazali się:

            Mateusz Bednarek – kl. 4a i Franciszek Ciesielski – kl. 4b (I m.),

            Natasza Nowotnik – kl. 4c (II m.)

            oraz Stanisław Basiński – kl. 4a (III m.).

            Wśród piątoklasistów zwyciężyli:

            Marcel Fagas – kl. 5d (I m.),

            Diana Kowalewska – kl. 5a i Jan Krokos – kl. 5a (II m.)

            oraz Franciszek Pieniążek – kl. 5a (III m.).

            Natomiast w grupie szóstoklasistów najlepiej poradzili sobie:

            Julia Ochocka – kl. 6a (I m.),

            Nina Klucznik – kl. 6c (II m.)

            oraz Tymoteusz Kowalewski – kl. 6b i Mikołaj Lubawy – kl. 6b (III m.).

            Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

            Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki:

            Teresa Jaszcz i Agnieszka Gnutek

          • Wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas 4-6

          • We wtorek 9 kwietnia 2024 roku odbył się szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas 4-6, w którym wzięło udział 13 uczestników. Celem rywalizacji było rozbudzanie zainteresowań literaturą, stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych umiejętności, porównania ich z tym, co potrafią inni oraz prezentacja księgozbioru biblioteki szkolnej.  

            Uczestnicy konkursu przygotowali wzorcową interpretację głosową wybranego przez siebie fragmentu książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki. Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce ex aequo: Natasza Nowotnik 4c
            oraz Miłosz Lewandowski 5a

            II miejsce: Ewa Przybylska 6a

            II miejsce: Hanna Aderek 6d 

            Szczególne podziękowania kierujemy: do dyrektora pana Michał Zdeba za umożliwienie przeprowadzenia konkursu w MGOK-u, do pana Wojciecha Kwapicha za pomoc w obradach jury oraz przygotowanie scenografii.

            Organizatorami przedsięwzięcia były panie Elżbieta Ciesielska oraz Olga Pawnuk.

             

          • Kasper DACH-Reise

          • Dnia 10 kwietnia nasi uczniowie: Sabina Kuligowska, Krzysztof Przygodzki i Jan Smyk reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego "Kasper DACH-Reise" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

          • WIERSZOWISKO w Ludzisku 2024

          • W miniony piątek /12 kwietnia 2024/ uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim WIERSZOWISKO W LUDZISKU organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana z Ludziska w Ludzisku.

            Skład naszej reprezentacji przedstawiał się następująco:

            klasy I - Antoni Przybylski (1a), Mikołaj Nowak (1b), Kordian Stoliński (1c)klasy II - Dominika Kubicka (2a), Jagoda Włoch (2c), Wojciech Łojewski (2d)

            klasy III - Pola Stolecka (3a), Dorota Skupin (3b), Wojciech Magda (3d).

            Wszyscy uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do występu i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

            Z ogromną radością ogłaszamy, że nasi uczniowie odnieśli sukces. Na podium stanęli: 

            * I miejsce - Kordian Stoliński, w kategorii klas I,

            * III miejsce - Mikołaj Nowak, w kategorii klas I,

            * II miejsce - Jagoda Włoch, w kategorii klas II.

            Brawo! Serdecznie gratulujemy laureatom oraz uczestnikom, życząc dalszych sukcesów.

          • Wycieczka do Bydgoszczy

          • 11 kwietnia uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Warsztaty, wystawa RoboEXPO, malownicza Brda, magiczna Wyspa Młyńska... To było po prostu fenomenalne! A nasza podróż pociągiem i tramwajem tylko dodawała kolorów do tej niezwykłej przygody!Co było najlepsze? Energia i pasja naszej młodzieży! Ich otwartość na nowe doświadczenia! To właśnie dzięki nim ta wycieczka była tak wyjątkowa!Nie zapomnijmy o wystawie RoboEXPO! Tam nasi uczniowie mieli okazję poznać różnorodne roboty, a nawet zagrać w gry za pomocą specjalnych okularów! Ale to jeszcze nie wszystko - niektórzy z nich  z wykorzystaniem sprzętu VR "pływali po jeziorze" i korzystali z "paralotni"! Nasi uczniowie zrobili również małe SHOT i zatańczyli do kilku piosenek! Wasza kreatywność i odwaga są naprawdę inspirujące! Dziękujemy Wam za to, że uczyniliście naszą wycieczkę tak niezapomnianą!

          • Apel Katyński przy Dębach Pamięci

          • 10 kwietnia br. z okazji Dnia Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w patriotycznej uroczystości - Apelu Katyńskim przy Dębach Pamięci posadzonych przez społeczność Szkoły Podstawowej w Janikowie.

             

            W kwietniu 2010 roku posadziliśmy Dąb Pamięci poświęcony porucznikowi Aleksandrowi Plucińskiemu, który pochodził z pobliskiego Strzelna, i który rozstrzelany został przez NKWD w 1940 r. w Charkowie. Nasze sadzenie Dębu zbiegło się wtedy z tragiczną kartą w dziejach państwa polskiego. Czternaście lat temu bowiem 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M na terytorium Rosji, niedaleko lotniska wojskowego w Smoleńsku zginęło 96 Polaków, a wśród nich Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią, były Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także posłowie, senatorowie, wojskowi, duchowni, kombatanci, członkowie rodzin katyńskich, urzędnicy państwowi, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

            W rocznicę stulecia państwa polskiego posadziliśmy natomiast drugie drzewo - Dąb Dla Niepodległej.

            Co roku społeczność szkoły spotyka się przy tych Dębach, by nie zapomnieć o polskich oficerach pomordowanych w 1940 r., by oddać cześć tym, którzy walczyli dla naszej ojczyzny, a potem zginęli w okrutny sposób.

            W Apelu Katyńskim udział wzięła dyrektor naszej szkoły p. Krystyna Wesołowska wraz z wicedyrektorami: p. Danutą Świetlik i p. Piotrem Zaletą.

            Dziękujemy za obecność przybyłym na Apel Pamięci gościom:

            p. Grzegorz Czerwiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Janikowie

            p. Tomasz Błażejewski - Komendant Komisariatu Policji w Janikowie

            p. Michał Zdeb – dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie

            p. Grzegorz Płuciennik – kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janikowie

            p. Grzegorz Wesołowski - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie

            p. Joanna Nowak - Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Janikowie

            p. Bogumiła Wędzikowska-Stolecka - Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Janikowie oraz delegacji seniorów z Domu Dziennego Senior+ w Janikowie.

            Apel Pamięci odczytali Fabian Mendelewski  i Jakub Woźniak, śpiew: Halina Radoń, Liliana Tomaszewska, Wiktor Bączek, recytacja: Zofia Magiera, Jarosław Ciechanowski i Adam Świątkowski, Kujawianki: Zuzanna Woźniak, Zuzanna Sawa, Julia Głowińska, sztandar szkoły: chorąży Franciszek Piotrowski, asysta Amelia Janowczyk i Zuzanna Świątkowska,  obsługa techniczna: Antoni Gazdulski Patriotyczne spotkanie prowadzili Olaf Nowak i Nikodem  Kubicki.

            Specjalne podziękowania kierujemy do p. Jana Olejnika z Domu Dziennego Senior+. który zaprezentował zebranym wiersz napisany przez jednego z jeńców katyńskich „Obca ziemia”.

            Apel przygotowany został przez: p. Katarzynę Pieniążek, p. Izabelę Olszak, p. Małgorzatę Puzio, p. Jacka Czubachowskiego, koordynator działań - pani wicedyrektor Danuta Świetlik.

            Pamiętajmy, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także na co dzień. Wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach i rocznicach.

          • Konkurs Matematyczno - Chemiczny

          • Dnia 10 kwietnia  nasi uczniowie Karolina Trela, Daniel Biłoszewski, Karol Grzegorek oraz Kacper Pejka reprezentowali szkołę w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematyczno - Chemicznym organizowanym przez II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Konkurs składał się z III części. Pierwsza część polegała na samodzielnym rozwiązaniu zadań, w drugiej uczniowie rozwiązywali zadania zespołowo, a  w trzeciej  prezentowali własne doświadczenia chemiczne. 

            Trzymamy kciuki za nasz zespół i czekamy na wyniki.

          • Konkurs Matematyczno -Informatyczny

          • Dnia 9 kwietnia 2024r. dwoje naszych uczniów Karolina Trela i Kacper Pejka reprezentowało naszą szkołę w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematyczno -Informatycznym w II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

          • Wizyta w bibliotece szkolnej 

          •  Dzisiaj 5 kwietnia szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy Smerfów z Przedszkola „Słoneczko” w Janikowie. Podczas spotkania uczniowie zerówki zapoznali się z biblioteką szkolną. Dowiedzieli się jak dbać o książki i się czym różni się biblioteka od księgarni.

             

            Ponadto jak to w bibliotece bywa, nie obyło się bez czytania Dzieci poznały przygody Gucia, dowiedziały się czym jest dzielenie się z innymi i wykonały zadania związane z przeczytanym tekstem.Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach.