STRONA GŁÓWNA

      • Jeszcze w maju informowaliśmy, że Jakub Gralak (klasa 4a) i Antoni Gralak (klasa 6b) znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Planszową Game Challenge. Dziś wracamy z fantastyczną wiadomością!
        🥈 Chłopcy zdobyli II miejsce i zostali laureatami konkursu! 🥈
        Podczas finału w Warszawie zaprezentowali stworzoną przez siebie grę matematyczną inspirowaną karate. Projekt zachwyca nie tylko pomysłowością i wartością edukacyjną, ale
        • 20 maja 2026 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu odbyła się uroczysta gala
          wręczenia nagród we wszystkich Wojewódzkich Konkursach, zwanych „Kasprami”. Kolejny
          raz nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów i finalistów, a zaszczytne tytuły zdobyli aż
          w ośmiu konkursach.
          W „Kasprze Polonistycznym” Laureatką V miejsca została Maja Tulibacka, której
          opiekunem dydaktycznym jest p. Agnieszka Wojciechowska.
          Rafał Czerwiec został Laureat
          • Gmina Janikowo otrzymała 34 zestawy do nauczania zdalnego w ramach inwestycji Krajowego Planu Odbudowy „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”.
            • W bibliotece szkolnej odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza inspirowana książkami z serii o Harrym Potterze, która przeniosła uczniów prosto do świata magii. Zadaniem uczestników, podzielonych na drużyny, było wykonanie czterech zadań.Na uczniów czekały logiczne zagadki oraz wyzwania wymagające doskonałej spostrzegawczości i pracy z tekstem. Aby odnieść sukces, grupy musiały wykazać się wzorową współpracą i umiejętnością logicznego myślenia. Pr
              • Program „ Moje Miasto bez Elektrośmieci” był realizowany od lutego 2026 r.W ramach programu
                przeprowadzono zbiórki eletrośmieci dla mieszkańców Janikowa oraz działania edukacyjne wśród
                uczniów. Uczestnicy mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, taki jak
                telewizory, komputery, telefony, baterie, sprzęt AGD i inne urządzenia wymagające odpowiedniej
                utylizacji. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać ok.250 kg elekt
                • Wielkie emocje w kwietniu i maju! To właśnie wtedy odbyły się Szkolne Turnieje w Badmintona Dziewcząt z klas 6, 7 oraz 8. Nasze zawodniczki grały systemem „każdy z każdym”. Oznaczało to sporo meczów i zaciętej walki o każdy punkt! 👏
                  Dziewczęta stworzyły super atmosferę, bo na boisku rządziła gra fair play i uśmiech! 😊🌟
                  • 2 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Z technologią poznajemy świat”. Wydarzenie zgromadziło uczniów pasjonujących się fizyką, chemią, geografią i biologią. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, umiejętność logicznego myślenia oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w poznawaniu i wyjaśnianiu zjawisk zachodzących w świecie przyrody. Uroczystego otwarcia konkursu dokonały Katarzyna Wikarska
                  • AKTUALNOŚCI

                        • Pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów

                          26 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w murach naszej szkoły z uczniami klas ósmych. W uroczystości zorganizowanej w sali gimnastycznej wzięli udział zaproszeni goście. Było nam miło, że zechcieli nam towarzyszyć w tak doniosłej chwili: Burmistrz Gminy i Miasta Janikowo – p. Bartłomiej Jaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Tomasz Skupin, Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Bogumiła Wędzikowska-Stolecka, Prezes Banku Spółdzielczego w Janikowie – p. Anna Kaczmarek, Dyrektor MGOK u - p. Michał Zdeb, reprezentująca “Janipol Meble” , Przedstawicielka Rady Rodziców – p. Olga Madej oraz członek Rady Miasta p. Izabela Olszak.

                        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w klasach 4-7

                          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla uczniów klas 4–7 odbyło się na boisku szkolnym przy ulicy Głównej. 🏫🎉 Zgromadzeni uczniowie 👧👦 oraz ich rodzice 👨‍👩‍👧‍👦 wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor Krystyny Wesołowskiej 👩‍🏫 oraz zaproszonych gości.

                          🏆 Nagrody za najwyższą średnią ocen w poszczególnych rocznikach otrzymało dziewięcioro uczniów:

                        • Zakończenie roku w klasach I-III

                          W dniu 26.06.2026. odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Jako pierwsi swoją uroczystość mieli uczniowie klas I-III. Odbyła się na boisku szkolnym przu ul.Kozala. Rozpoczęła się o godzinie 8:00. Uroczystość poprowadziła logopeda Agnieszka Podolska-Urbaniak. Zgodnie z tradycją uczestniczył w niej poczet sztandarowy ze sztandarem. Wprowadzenie go było bardzo podniosłą chwilą, Tak samo jak odśpiewanie hymnu narodowego. Po nim Gabriela Czajkowska i z kl.IIIc złożyła Pani Dyrektor Krystynie Wesołowskiej raport z gotowości społeczności uczniowskiej do uroczystości zakończenia roku. Kolejnym punktem był taniec z flagami w wykonaniu uczennic klasy IId, które przygotowała p. Agnieszka Oreszczenko. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Krystyna Wesołowska. Podziękowała wszystkim za pracę w całym roku szkolnym, pogratulowała sukcesów i życzyła bezpiecznych i udanych wakacji.

                        • Apel sukcesów w klasach I-III

                          W piątek 19 czerwca odbył się w klasach I- III Apel sukcesów. Podsumowano na nim osiągnięcia uczniów w tym roku szkolnym. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami obejrzeli prezentację, w której panie wychowawczynie napisały kilka słów o swojej klasie i wymieniły osoby nagrodzone w różnych konkursach. Pani Wicedyrektor Iwona Szczutkowska wręczyła nagrody, których dzieci wcześniej nie otrzymały. Sukcesów było bardzo dużo. Apel poprowadziła Logopeda Agnieszka Podolska-Urbaniak

                        • Tydzień Bezpieczeństwa

                          W minionym tygodniu uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w Tygodniu Bezpieczeństwa, podczas którego w aktywny sposób przypomnieli i poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

                          Uczniowie wykonywali zadania na stacjach zadaniowych poświęconych bezpieczeństwu na drodze, nad jeziorem, w górach , nad morzem oraz w wirtualnym świecie.

                        • 📚➕ Podsumowanie projektu „Kreatywna Matematyka” 2025/2026 ➕📚

                          🎓 Przez cały rok szkolny 2025/2026 uczniowie klas 2 b i 2d aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kreatywna Matematyka”.

                          🧮 W trakcie realizacji projektu wykonali wszystkie zadania przewidziane na poszczególne miesiące, łącznie 9 kreatywnych zadań, rozwijając swoje umiejętności matematyczne poprzez działanie, zabawę i twórcze myślenie. Uczniowie mierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami, które wymagały logicznego myślenia, współpracy oraz pomysłowości. Wśród realizowanych aktywności znalazły się również zadania związane z kodowaniem 💻, które rozwijały umiejętność analizowania, planowania oraz rozwiązywania problemów w sposób uporządkowany i kreatywny.

                        • Ósmoklasiści w upalnym Berlinie

                          W przedostatni piątek roku szkolnego czterdzieścioro czworo uczniów klas ósmych odwiedziło stolicę Niemiec Pierwszy raz młodzież z naszej szkoły wyjechała za granicę. Berlin przyjął ich wyjątkowo gorąco . Uczniowie obejrzeli najważniejsze punkty miasta: Reichstag, wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską i dzielnicę rządową. Miłym wytchnieniem od upału stał się rejs statkiem trasą historyczną w otoczeniu zabytków. Wyprawa do Berlina to było wspaniałe zakończenie ośmiu lat nauki w szkole podstawowej.

                        • Wyjątkowa wycieczka do Myślęcinka!

                          18 czerwca br. uczniowie klas IIIb i IIId spędzili wspaniały dzień w Myślęcinku. Podczas wycieczki odwiedzili Park Rozrywki „Zaczarowany Las”, gdzie czekało na nich wiele świetnych atrakcji dostarczających mnóstwo radości, emocji i niezapomnianych wrażeń. Był to także doskonały czas wspólnej zabawy i integracji.

                        • Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie... ludzi z pasją”

                          W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie... ludzi z pasją”.

                          Celem projektu było przybliżenie dzieciom sylwetek osób rozwijających swoje zainteresowania i talenty, a także inspirowanie uczniów do odkrywania oraz pielęgnowania własnych pasji. W trakcie realizacji kolejnych zadań uczestnicy poznawali różnorodne dziedziny aktywności, zdobywali nową wiedzę oraz rozwijali kreatywność, umiejętność współpracy i samodzielnego działania.

                        • Wycieczka do Bydgoszczy

                          🚍🎉 Dnia 15 czerwca uczniowie klas 2c i 2d uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Bydgoszczy i Myślęcinka. 😊

                          🤖 W Centrum Edukacji Technicznej Robo Project dzieci wzięły udział w warsztatach z robotyki. Miały okazję poznać chodzące i tańczące roboty, samodzielnie zbudować własnego robota oraz tworzyć konstrukcje z klocków LEGO. To była świetna zabawa połączona z nauką! 🦾🔧🧩

                        • Bezpieczne Lato 2026

                          W trosce o bezpieczny i radosny odpoczynek naszych uczniów podczas nadchodzących wakacji, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne Lato 2026”.
                          Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i podzielenie się z nami swoją cenną wiedzą. Szczególnie dziękujemy STRAŻAKOM: pani Oliwii, panom Wojtkowi, Jakubowi i Stanisławowi.
                          Podczas spotkania zaproszeni goście poruszyli niezwykle ważne tematy:
                          ● Bezpieczeństwo na drodze – ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych przepisów ruchu drogowego dotyczących jazdy na rowerze i hulajnodze oraz obowiązku noszenia kasku.
                          ● Odpoczynek nad wodą – zasady bezpiecznej kąpieli w jeziorze i unikania brawury nad akwenami.
                          ● Pierwsza pomoc–jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia.
                          Dopełnieniem tych ważnych lekcji była możliwość poznania narzędzi strażackich

                        • Dopalacze trzecia strona zjawiska - program profilaktyczny dla uczniów klas 7-8

                          W bieżącym roku szkolnym 2025/26 najstarsi uczniowie naszej szkoły - klas siódmych i ósmych objęci zostali programem profilaktycznym: Dopalacze trzecia strona zjawiska?.

                          Działania, których celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnego wpływu „dopalaczy” na zdrowie i życie ludzi oraz kształtowanie postawy asertywnej wobec osób proponujących ich zażycie realizowane były przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Inowrocławiu.

                        • Wycieczka do Trójmiasta

                          🌊🚍 Dnia 12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 5d i 6c pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta. 🏙️

                          📍 Najpierw odwiedzili Sopot i przespacerowali się po sopockim molo. 🌊🚶‍♀️🚶‍♂️

                          🏖️ Później powędrowali plażą aż do Gdyni Orłowo, gdzie mogli podziwiać wybrzeże klifowe. 🌅⛰️

                          🏰 Następnie odwiedzili Gdańsk i obejrzeli jego najważniejsze zabytki: ⚓ Żuraw Gdański, ⛪ Kościół Mariacki i ⛲ Fontannę Neptuna, a także 🏘️ stare kamienice na Długim Targu oraz zabudowę usytuowaną przy Motławie. 🌊

                        • 🎳 Nagroda za zaangażowanie i serce dla szkoły! 🎳

                          W poniedziałek odbyła się wyjątkowa wycieczka do kręgielni w Bydgoszczy dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym zdobyli najwięcej punktów za działalność społeczną na rzecz naszej szkoły.

                          To wyróżnienie trafiło do osób, które przez cały rok chętnie angażowały się w życie szkoły. Wielokrotnie przychodziły wcześniej, zostawały po lekcjach, pomagały w organizacji uroczystości, akcji i wydarzeń szkolnych. Godnie reprezentowały naszą szkołę podczas różnych przedsięwzięć i zawsze można było na nie liczyć, gdy potrzebna była pomoc.

                        • 🥋🎲 Od pomysłu do ogólnopolskiego sukcesu! 🎲🥋

                          Jeszcze w maju informowaliśmy, że Jakub Gralak (klasa 4a) i Antoni Gralak (klasa 6b) znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Planszową Game Challenge. Dziś wracamy z fantastyczną wiadomością!
                          🥈 Chłopcy zdobyli II miejsce i zostali laureatami konkursu! 🥈
                          Podczas finału w Warszawie zaprezentowali stworzoną przez siebie grę matematyczną inspirowaną karate. Projekt zachwyca nie tylko pomysłowością i wartością edukacyjną, ale również starannym wykonaniem i atrakcyjną oprawą graficzną.

                        • Nowoczesny sprzęt dla szkół Gminy Janikowo

                          Gmina Janikowo otrzymała 34 zestawy do nauczania zdalnego w ramach inwestycji Krajowego Planu Odbudowy „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”.

                          Każdy zestaw zawiera m.in. tablet graficzny, słuchawki z mikrofonem, mikrofon do zbierania dźwięku z sali, kamerę, statyw oraz HUB USB. Łączna wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 41 401,80 zł.

                        • 👣 Zrób z nami 100 000 kroków! 👣

                          Już w najbliższą sobotę podczas Festynu Rodzinnego zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i udziału w naszej akcji „Zrób z nami 100 000 kroków!”.

                          Podejmij wyzwanie, spaceruj, baw się i pomóż nam osiągnąć wspólny cel. Każdy krok ma znaczenie!

                          Szczegóły wydarzenia znajdziesz na plakacie.

                        • Nagroda za udział w konkursie

                          W nagrodę za udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Portu Lotniczego w Bydgoszczy. ✈️😊

                          Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo, któremu składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie młodym uczestnikom konkursu udziału w tej niezwykle ciekawej i edukacyjnej wyprawie. 👏🎉

                        • Podchody z książką „Witamy w Hogwarcie”

                          W bibliotece szkolnej odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza inspirowana książkami z serii o  Harrym Potterze, która przeniosła uczniów prosto do świata magii. Zadaniem uczestników, podzielonych na drużyny, było wykonanie czterech zadań.Na uczniów czekały logiczne zagadki oraz wyzwania wymagające doskonałej spostrzegawczości i pracy z tekstem. Aby odnieść sukces, grupy musiały wykazać się wzorową współpracą i umiejętnością logicznego myślenia. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich łamigłówek pozwoliło zdobyć cyfry do szyfru, który otwierał tajemniczy sejf z nagrodami.Wydarzenie wzbudziło mnóstwo emocji, połączyło zabawę z promocją czytelnictwa i udowodniło, że z książką można przeżyć niezapomnianą przygodę. Dziękujemy wszystkim młodym czarodziejom.

                  • Partnerzy

                    • Odnośnik: https://superkoderzy.pl/
                    • Odnośnik: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/
                    • etwinning
                    • Odnośnik: https://www.polin.pl/pl
                    • Laboratoria Przyszłości